bugün

asla kaza yapmayan, yolundan dönme ihtimali bile olmayan araçtır. dakika sektirmez şerefsiz, her zaman varır b şehrine.
(bkz: a şehri)
(bkz: b şehri)
kimi zaman bu araç ortalarında ya da b noktasının ilersindeki bir c noktasında da buluşup, karşılaşabilirler.
"o aracı bir bulursam." denilen hızlı problemlerinin eşsiz, vazgeçilmez kahramanı.
a şehrinde, kahvede otururan kamyon şöförü karar verir aniden, durun ben b şehrine gideyim bok varmış gibi de, problem çıkarayım. haydi bismillah!
çoğu zaman tırın altında kalması veya şarampole yuvarlanması filan temenni edilir.
yıllardan beri a şehri ile b şehri arasında mekik dokuyan, sürücüsünün beyninin sulanmış olması muhtemel araç. benzin ve duraklama maliyeti de cabası. *
benzin değil su tüketir mübarek.
bir türlü gidemeyen araç / araçlardır. her defasında yeter artık bu daha oralarda mı? diye sordurtur.
hiç bir zaman yerinde durmayan araç.
hız problemleri olsun diye gidip duran araçtır. orta okulda gidişi olur da dönüşü olmaz inşallah diye çok dua ettim ama hiç tutmadı ne yazık ki. bumerang gibi bana yol, saat, hız olarak geri döndü...
kiymeti bilinmeyen soforun surdugu aractir.

- sen kalk millet kolayca cozebilsin diye sabit hizla gitmek adina gaz pedalina tugla koy

-sonracima coluk cocuk yolda "iseyeceem, karnim aciktiii" gibisinden tutturmasin ve yolda durulmasin diye evden cikmadan once markete git bagaji doldur, cocuklari zorla iset

- efendime soyleyim araba yolda bozulup bekleme suresi falan hesaplariyla milleti ugrastirmasin diye a dan yola cikmazdan evvel her seferinde sanayiye git, bi dunya para bayil

sonra da millet hiz = yol / zaman a bile useniyor diye bi kamyon laf ye.

biraz insaf be*
uçağın en güvenilir ulaşım aracı olduğu tezini çürüten araçtır. hadi kaza yapmıyorsun, bi kere de lastiğin falan patlasın be hacı.
iki kapılı bir handan giderler gündüz gece. ne halde olduklarını zinhar bilmezler. öyle bişi.
budur;

|_______|
o...........o.....................
a l-----------------------------------l b
(bkz: ömür törpüsü)
a şehrinden b şehrine giden aracın arkasından başka bir araç daha yola çıkıp en başta bahsettiğimiz aracı geçerse saatte bilmem kaç km yol yaparsa arkadaki araçta b şehrine bilmem kaç saatte varırsa hızını bulma derdi de bizi gerer efendim.*
Saniye bile sektirmeyen,yollarda hic mola vermeyen arac tipidir.
yıllardır giden araçtır. kimse durduramamıştır.
(bkz: bir b şehri uzatır mısınız)
genellikle geri dönmek için fren yapmaya veya dönüş yapmaya ihtiyacı olmayan araç türü. hızıda bir anda 60'dan 40'a düşebilir. böyle kuantumdu, memontumdu, ivmeydi bunlara etki edemez. öğrenci dostudur kısaca.
muavin koltuğunda da yolculuk yapılabilen araçtır.
matematik problemlerinde kullanılan kalıptır.
havuzu dolduran musluklardan sonra çocukluğumu yiyen araçtır. tatile giderken kaç saatte gideceğimi düşünmek ve havuz başında güneşlenirken kendimi muslukları sayarken bulmak dışında zararı olmayan bir durumdur. okul hayatım boyunca bitmek tükenmek bilmeyen problemlere neden olan bu araç ve musluk, uçak seyahatini ve sensörlü musluklara olan sempatimi artırmıştır.
(bkz: sırat köprüsü)
gençliğimi çürüten araçtır kendileri. hele birde C şehrinden bi araç daha gelio ve biyerlerde buluşmak istiyolarsa olay tamamen kopmuştur.