1. 1.
    apartmandaki daire kapılarını çalarak kapıyı açan komşuya fırın tepsisi içinde dizili aşure kaselerinden birini ikram etmektir.
    ... judas
  2. 2.
    bir hafta önce yaptığım iş. mutluluk verici bir olay. özellikle de mide kanseri olan, annem yaşındaki komşuma* ikram etmekten ayrıca mutlu oldum. farklı dünyaların insanlarıyız ama gözündeki ışıltıyı görmeye değerdi doğrusu.
    -1 ... jean piaget
  3. 3.
    artik pek yapilmayan eylem.
    ... aglama duvarinda gulesim geldi
  4. 4.
    Aşure yapmayı bilmiyorsan yapmaman gereken şeydir. Ne o su gibi yapıyosunuz çöpe gidiyor. Tabi ki bu bir şaka Allah kabul etsin.
    ... socialdemokrat
  5. 5.
    Komşuluk ilişkilerini tatlandırmak, gelenekleri sürdürmek.
    Ülkenin bütün yaşayanlarına bereket, bütün ölmüşlerine rahmetle diyerek... https://www.uludagsozluk.com/r/a%C5%9Fure-1561357/
    1 -1 ... non andrea
  6. 6.
    aşure ayının güzelliğidir. komşuluğu güçlendirir.
    -1 ... selia
  7. 7.
    Geleneksel adetlerimizden. anlatılanlar kadarıyla nuh peygamberin gemideki az kalan yiyecekleri birbirine katmasıyla ortaya çıkan yiyecek. altını hiç araştırma gereği duymadım. aşure sevmediğimden dolayı puding falan dağıtsalar diye düşünüyorum her seferinde. kapının çalınması teyze hanımın çok iyi bir şey yapıyorum, sevap edasıyla uzattığı tepsiden bir kase alıyorum hemen mutfakta başka bir kaba boşaltıyorum. kaseyi yıkayıp götürüyorum o sırada kendisi diğer kapılara aşureleri dağıtmakla meşgul Allah kabul etsin duasıyla boş kaseyi uzatıyorum sonra bir kaşık alıp aşurenin tadına bakıyorum ya bırakın bu ne saçma şey diyerek zorla yuttuğum şekerli fasülye ve nohutun ağzımda bıraktığı tadın geçmesini bekliyorum.
    -3 ... azref
  8. 8.
    on numara eylemdir. dağıtan varsa adres vereyim. ha bi de ikinciyi alabiliyor muyuz ?
    1 -1 ... kurenai
  9. 9.
    bize de getirin yapmaya üşeniyorum.
    3 -1 ... kendi kendimin kedisiyim
  10. 10.
    Annemin senelerdir yaptırdığı eziyet. Kendi tabağına döküp boş ve kirli olarak iadeler olduğundan tabağın en azından su ile çalkalanarak geri teslimi dağıtım aşamasında önemlidir.
    13 -3 ... lara croftt