1. 1.
  mafyadır. paranızın üstünü eksik verirler.*
  1 ... scarface
 2. 2.
  paranın üstünü eksik vermekle birlikte, kaldırılan otobüs firması servisleriyle birlikte köşeyi dönen taksicilerdir.
  1 ... redwinemania
 3. 3.
  ankara otobüs terminalinde çalışan taksicilerdir. kendilerine dikkat etmek gerekir. ankara'yı bilmediğinizi hissederlerse feci dolaştırırlar. kısa mesafe için binerseniz küfür etme ihtimalleri bile vardır. içlerinde istisnaları mutlaka vardır ama denk gelme şansınız düşüktür. yükünüz ağır değilse aştiden çıkıp konya yolundan geçen bir taksiye binmek daha mantıklı olacaktır.
  1 ... zaknafien
 4. 4.
  dün itibariyle aldığımız aşti'den şehiriçi servislerinin geri konulduğu haberi ile yıkılmış olmaları muhtemel kitle. *
  1 -1 ... zaknafien
 5. 5.
  yolu bilmiyorsanız ve de bunu şöfore çaktırırsanız cebinizdeki parayı sömürme yetisine sahip insan topluluğu.
  1 ... freedean
 6. 6.
  yakin zamanda gezetede okudugum habere gore bir duzenlemeye tabii tutulacak olan, insanin saatlerce yol otobus yolculugundan sonra zihninden nahos seylerin gecmesine sebep verebilen ancak yine de mutlaka aralarinda iyi insanlarin oldugunu umit ettigim grup.
  ... nanocu
 7. 7.
  ankara şehirlerarası terminal işletmesi'nden adımınızı dışarı attığınızda önünüzde uzunca bir sıra olarak bekleyen taksilerdir.
  yakın bir yere gideceğinizi öğrendiğinde "konya yoluna çık ben almam" diyecek kadar yaptığı işi unutan bu insanlar ısrar ettiğinizde "taksimetre ne yazarsa iki katını alırım ama" der. ankara yı bilkent, eryaman, ümitköy, çayyolu, oran'dan ibaret sanırlar.
  3 ... pammuk
 8. 8.
  ankarayı pek bilmeyenleri kazıklamak icin can atarlar. özellikle ögrencilerin parasını yemekten büyük zevk alırlar. ögrenci adamın takside ne işi var demeyin on tane hayvan gibi agır cantayla otobuse binmek cok zor oluyor. ayrıca on beş ytl tutacak bir yere üc arkadas binip gitmek istediginizde herkesten beşer degil on beşer lira almak isterler..
  4 ... jewel
 9. 9.
  ankaraya bir i nokta melih gökçek hediyesidir efendim bunlar. söylenenlere göre bunlardan aştiye giriş için günlük 20 ytl gibi bir haraç isteniyormuş. yaptıkları tavırların, ettikleri küfürlerin, attıkları kazıkların da sebebi buymus. buradan kendilerine allah belanızı versin diyor, o attığınız kazıkların acısı on misliyle sizden çıkar inşallah diyorum...

  bunlardan kurtulmak için yapmanız gereken giden yolcu katından değil gelen yolcu katından henüz yeni müşteri indirmiş bir yurdum taksisine atlamaktır. yolcu kaptırdıklarını anlarlarsa bindiğiniz taksiden sizi indirmeye çalışıp şoförle beraber dövmeye de çalışabilirler. o derece şerefsiz, ibnedirler...
  2 -1 ... ramirez
 10. 10.
  aşti'ye yakın yerlere gitmek, sırasını kaybedip bir sonra gelecek olan oran yolcusunu kaçırmak istemeyen şoförlerdir. bunlar aşti'ye giriş çıkışlarda ücret verdikleri için atılacak en büyük kazık "eryaman'a gidicem" dendikten sonra aşti'den çıkar çıkmaz inip başka bir taksiye binmektir. mümkünse indiğiniz yer trafik polislerine yakın bir yer olsun, çünkü ankara trafik polisleri taksicilerden nefret eder. size mırın kırın ederse inip hemen polise şikayet edin. taksimetre'yi mi açmadı hemen gammazlayın. az mı geldi, plakasını alıp her gördüğünüz polise ayrı ayrı ihbar edin, ışıkta geçti, hızlı sürdü, üstüme sürdü, uydurun bir şeyler. nasılsa yapıyor bu adamlar her gün bunları. merak etmeyin her şikayetiniz taksiciye yol su elektrik olarak geri dönecek.
  2 ... shadowhook