1. 16159.
    aşk bu dünyanın ölçüleriyle tanımlanamaz. o ilkel bir acıdır, dayanılması güç bir ağrıdır. gelir ve içimizden o çok eski bir şeye dokunur. sonra bir perde açılır ve yolculuk başlar... bu yolculukta artık ne para, ne başka bir şey işler. korkular yoktur artık, aşkın kendi gerçekliği vardır. insan başka bir ışığa teslim olur ve daha derinden anlamaya başlar her şeyi , bilgeleşir. hiç bilmediği sevgileriyle buluşur.
    yükü çok ağırdır. kendiyle buluşmuştur . hem dışındadır dünyanın hem de tam ortasında.
    her şey onunladır, ona emanettir sanki, ama o çıldırtıcı bir yalnızlık içindedir yine de.
    aşkın kültürlü olmakla, bilgili olmakla da ilgisi yoktur. kanımıza karışan ilkel acı, o dayanılması güç ağrıyla
    hiç bir kitabın yazamadığı gerçeklere daha yakınlaştırır bizi.
    5 ... bir gun mutlaka
  2. 16160.
    arkadaşlar buradan nasıl kurtuluyoduk? sanırım bu bataklığa düşüyorum, başkasına aşık olan birisine aşık olabilirim ve bunu engelleyecek bir güç irade yok mudur? boku yedik.
    ... jodalton
  3. 16161.
    "zavallı küçük kız bilmiyordu ki, aynı kudretle birbirine bağlı olan büyük aşkların hepsi masallardadır. kendi bâkir kalbinin taşıdığı, bütün dünyasını dolduran aşk sahasında aslında tek ve yalnızdır.

-vurun kahpeye
    8 ... b e n
  4. 16162.
    Ben galiba güzel bir aşk yaşayamacağım ya. Neyse kaderimiz buymuş aq napalım.
    ... alfa bey
  5. 16163.
    bizim ona verdiğimiz ömürler olmasaydı. nerden alırdı bu gençliği, nerden?.
    ... vittorio87
  6. 16166.
    Eskilerin masum romantik aşklarının hikayelerine şahit oldukça, aşk libidodur lafının adeta kanun görüldüğü bir devre geçiş yapmak beni burkuyor.
    4 ... mavizamanlar
  7. 16167.
    hiç tatmadığımı anladığım duygu.

bu arada kesinlikle hastalık.
    normal bir şey değil.
    -2 ... mavi gozlu kizlari severim
  8. 16168.
    -aşkın, hayatın tek gerçeği olması gerekmiyor mu?

+bunun için, aşkın hep aynı gerçeği işaret etmesi gerekir. bu güne kadar hiç aşık olduğu şeyin ne olduğunu bilen bir insana rastladın mı? hayır. yirmili yaşlarında bunu bilemezsin. yaptığın tek şey, keyfi seçimlerde bulunmaktır. “seviyorum” kelimesi çoğu zaman fütursuzca sarf edilir. neyi sevdiğinden emin olmak için ihtiyacın olan şey ise, olgunluktur. doğruyu aramak. işte hayatın gerçeği budur!
    10 ... b e n
  9. 16169.
    Aşk susuz kaldığın çöllük bir ortamda vaha bulup kana kana su içmenin verdiği haz gibidir ama susuzluğun geçtikten sonra orada hep kalmak ve ayrılmak istememek sevginin getirdiği bir ritüeldir.
    3 ... kale3112
  10. 16170.
    aşk
    1 ... bolivya devlet radyosu