1. 15956.
    asırlar boyu üzerine yazılmış, çizilmiştir. niceleri methiyeler düzmüş, şarkılar yapmış, kitaplar yazmış, filmler çekmiş, savaşlar çıkmıştır.

Freud: "Yaşam belirtisinin kökeninde duygulanma; duygulanmanın da temeli aşktır" demiş.
    Victor Hugo: "Aşk bir deniz, kadın onun kıyısıdır." diye eklemiş.
    Shakespeare: "Değişiklikle karşılaşınca değişen aşk, aşk değildir... aşk gözle değil ruhla görülür." diyerek koyunu farklı bir noktaya taşımış.
    Aristo: "Sevmek acı çekmektir, sevmemek ölmek. sevmek zevktir ama yalnız sevilmenin hiçbir zevki yoktur" demiş.

Son olarak, yunus emre'nin sözleriyle bitirmek istedim.

Ne varlığa sevinirim
    Ne yokluğa yerinirim
    Aşkın ile avunurum
    Bana Seni gerek Seni.
    5 ... darksers
    #37993049 :)
  2. 15957.
    3 HARF TEK HECE TDK NIN "Aşırı sevgi ve bağlılık duygusu." OLARAK TANIMLADIĞI SÖZCÜK.
    4 ... vincit omnia veritas
    #37993126 :)
  3. 15958.
    Hem zehir hem panzehir olan tek kavram bana göre. Kalbin sancısı. Ulaşılması hedeflenen doruk, zirve. Saç kokusu, tüm yastıklardan daha rahat bir omuz.
    4 ... petit beurre
    #37993135 :)
  4. 15959.
    istemsizce evet dur.
    ... kotu caylak
    #37993137 :)
  5. 15960.
    23 yaşındayım ve bugüne kadar bana “aşk yok be oğlum” diyen herkese çemkirerek “ya benim o midemdeki kelebekler neydi” dedim. Ancak artık anlıyorum, salak gördüğüm dostlarım bilge iken ben ise asıl salakmışım. Aşk dediğimiz şey, modern zamanda bildiğin ticaretmiş. Açık artırma ile, herkes kendisine uygun olabilecek en iyi eşi bulup, daha iyisi karşısına çıkıncaya kadar devam etmekmiş. Utanıyorum.
    ... queen dinleyen adam
    #37994740 :)
  6. 15961.
    Başlarda hep vardır. Kapağı açık unutulmuş aseton gibi birşey. işinize yaramayınca kötülediğiniz falan.
    1 ... biriberrinmidedi
    #37994755 :)
  7. 15962.
    Hormonların kükreme evresidir.
    ... compliment
    #37994784 :)
  8. 15963.
    aşk ile ilgili yorum yapabilecek en son kişiyimdir. o yüzden yapılan bir araştırmada şizofrenik beyin ile aşık bireyin beyni karşılaştırıldığı zaman benzer semptomları gösterdikleri iddia edilmişti, anca bunu paylaşabilirim. sanırım ege üniversitesinin araştırmasıydı.
    3 ... the first cut is the deepest
    #37994838 :)
  9. 15964.
    "Dirilerin üzerleri toprakla örtülür mü? Ya da
    Siz hiç bir okyanusu dudaklarından öptünüz mü?"
    Cemal s.

bunların ikisinin de var olabileceği durum.
    4 -1 ... jiesheshuai
    #37999880 :)
  10. 15965.
    Aşk dediğin dört duvardır bulunur göklerde
    Yıksan altında kalırsın
    Yıkmasan içerde inan

(bkz: erdem ergün)
    4 ... batia
    #38004026 :)