1. 1.
  aşk duygusunun tanrı olgusundan daha üstün olduğunun en somut kanıtı. özellikle de bir erkeğimiz ya da kızımız müslüman olmayan, başka bir dine mensup birisi ile evlenip de o kişiyi müslüman yaptığında, günlerce tv'lerde, gazetelerde haber yapılır bu durum.
  bu işin tam tersi gerçekleştiğinde ise millet bir şekilde tavır takınır. en son tuğçe kazaz aşk yüzünden hristiyan olmuştu galiba. büyük cesaret. belki de delilik.

  "vay be" diyesim geliyor. acaba, aşk uğruna her şeyi yapacağını iddaa eden ben, bir gün aşkım çıkmaza girdiğinde dinimi değiştirebilir miyim?

  ya da sen, aşk yüzünden dinini değiştirebilir misin?
  11 -4 ... cennetten kovulan
 2. 2.
  (bkz: tugce kazaz)
  2 ... el matador
 3. 3.
  ask yuzunden dinini degistiren sevgilinin,- degismeyen neden degistirmedi?- -bu ne tarafli ask?- dedirten durumdur.
  2 ... karakuzusu
 4. 4.
  aşkın tanımını bilmemekten ötürü meydana gelen durumdur...
  zira; yaradılan, yaradandan ötürü sevilmeli *... yaradan, yaradılandan ötürü değil...
  8 -1 ... gazoz_kapagi
 5. 5.
  aşkın ne kadar gerzeklikle dolu bir duygu olduğunu ispatlayan davranış. içinizde bunu düşünen varsa. ben neden değiştiriyorum? o değiştirsin dersem bencillik yapmış olurum değil mi? o zaman da benim dinini değiştiremeyecek kadar bencil insanla ne işim var? beni ne kadar seviyor olabilir ki o zaman? tarzı sorulara yönlenmeye başlayın. ben arkanızdan geliyorum.
  1 -1 ... yavuzum
 6. 6.
  elveda rumeli dizisinde aleksi ve zarife'nin karsi karsiya kalmalari beklenilen durumdur.
  2 ... karizmatiklider
 7. 7.
  din kişinin özel seçimidir. aynen aşk gibi soyuttur. ama aşk yüzünden din değiştirilmez. çıkar için değiştirilir. bir başkasının zorlamasıyla da değiştirilir. mutlu olunacağına inanılıyorsa din değiştirilir. ama aşkın suçu ne burda? suç veya seçim dini seçenin kendi iradesinde biter. insan kendi hürriyetini vicdanını kendi belirlemeli. aşkın dini yoktur. dolayısıyla aşkın din seçimine bi etkisi de yoktur. ben aşk yüzünden dinimi değiştirdim diyen bireyin zaten kendine, kendi iradesine inancı yoktur.
  1 ... yesilcadi
 8. 8.
  hayatımda gördüğüm belkide en gerizekalıca eylem.
  1 -1 ... cnyt
 9. 9.
  aslen;
  (bkz: aşk mı din mi sorunsalı)
  ... venividivici
 10. 10.
  cüneyt arkın'ın tarihi filmlerinde olurdu bu olay. cüneyt arkın'ın canlandırdığı karakter, kahpe bizansın yiğit güzelini önce kendisine aşık eder, sonra cinsel temas kurar, akabinde hidayete erdirirdi.
  2 -1 ... blakkheim