bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    cevabı bulunsa da birşeyler değişecek mi diye merak ettiğim sorunsaldır. diyelim ki aşkın olmadığını birisi sana mantıklı bir şekilde açıkladı, ne değişecek. o konuşmadan sonra kimseyi sevmemeye mi başlayacaksın ömrünün geri kalan bölümünde. sadece sorunsal olarak kalacaktır herhalde...
    1 ... the man who saves the world
  2. 2.
    (bkz: yokum diyor)
    2 ... taharetmuslugu
  3. 3.
    aşk vardır olmasa göğsümüzde her daim gümbür gümbür atan yüreğimizin heyecandan fırlayacakmış gibi çarpmasına ne diyeceğiz. nasıl ki nefret duygusu vardır demek ki aşk da vardır. aşk yoksa yaşamanın ne manası kalırdı.
    2 ... sairlikneyine
  4. 4.
    aşk var mı yok mu sorunsalının cevabı aşkta gizlidir. aşk varmış dersiniz aşık olursanız. aklınız da başınızda olmaz pek; o zaman aşk var mı yok mu sorunsalı geçersiz olur sizin için. aşk biter ya da bitmez, ama aşk sorunsalı aşkı yaşayanlar için asla sorunsal olamaz; sorunsaldan öte aşk her zaman varolan ve varolacak olan bir mayhoş duygudur.
    1 -1 ... passion
  5. 5.
    aşk var mı yok mu sorunsalının cevabı kişide gizlidir. bak bakalım önce sen var mısın? yok musun?

ondan sonra geçeriz aşkın metafiziğine.... *
    3 ... octavio
  6. 6.
    dünyanın bir aşk uğruna yaratıldığını bilemeyen cahilin sorunsalıdır. benim sorunsalım değil...
    1 -2 ... gonul diyorum akil diyorlar
  7. 7.
    aşk vardır ama bu çağda değil.
    1 ... cekaa
  8. 8.
    valla varmış diyorlar. henüz görmedik kendilerini.

(bkz: elma dersem çık armut dersem çıkma)
    (bkz: elma)
    2 ... yenisteril
  9. 9.
    aşk algılık ve yanılgılık bir düzen içinde kurulmuştur. en baştan yüreklere su serpmek adına; aşk diye bir şey var evet. var da, bitebiliyor bebeyim. e bitince de insanlar aşk diye bir şey yok olm yalan her şey ühühüh diyorlar. aşk var, evet hatta kendisi sonsuz da olabiliyor fakat bu sağlam temellere oturmuş ilişkilerde mevcut olabilir. iki aşık olup aşk yok arkadaş demek anca ergenlerde görülen bir davranış biçimi diye de düşünüyorum. hem, aşk denilen şeyi sorunsallara var mı'lara yok mu'lara taşımak yerine kendi içindeki aşkı yaratarak insan daha da mutlu olabilir. şimdi dağılın.
    1 -1 ... grb 050904
  10. 10.
    'ben başka bir isim koycam bana ne bana ne' diyenler için değişebilir. ille de ben aşık oldum denilmeyebilir mesela. kendince bir kelime bulunur. 'bugün bi kız gördüm, çok güzeldi, armut oldum kıza abi' derseniz o size kalmış birşeydir sonuçta. yani kişiye bağlı bir şeydir aşkın olup olmaması. mesela benim için aşk yoktur, armut vardır. * * *
    1 ... son of the wind