1. 1.
    hayatını, davranışlarını, hobilerine kadar partnerlerine göre ayarlayan ve erteleyenleri görüyorum.
    oldukça üzücü.

bir de elden düşmeyen telefonlar cabası.
    koca koca adamların, kadınların elinde görünce bunu daha da anlaşılmaz oluyor.

neden yani?
    evet.

çoğu zaman yüktür ilişki.
    gerçekten teraziye koyun + ve - lerini.
    kesinlikle - ler daha ağır basacaktır.
    1 ... mavi gozlu kizlari severim
  2. 2.
    Aşk meşk işlerinin boş iş olduğunu farkedememiş zihinsel ergenleri ilgilendiren durum.Akıllı adam parasına bakar adam akıllı iş sahibi olmaya odaklanır zaten para gelince kadınında geleceğini bilir.Yahu izdivaç programlarında bile kadın direk;”ne iş yapıyorsunuz,aylık kazancınız,kaç eviniz var”soruları soruyor her şey olmuş maddiyat aşk meşk bunlar lisedeyken olan şeyler.
    2 ... manafaka
  3. 3.
    --spoiler--
    mgtow
    --spoiler--

bak bu çok ince bir detay, dışarıdan insanlar "müzmin 31ci" diye yaftalasalar da kadın konusunda scoreboarda bir çok kez çentik atmış erkeklerin bu şekilde bir hayat tutmaları oldukça olası bir durum.

benim hayatıma giren kadınları şöyle zihnimde karşımda aldığımda o kadar çok karmaşık şeyler çıkıyor ki kafamda kimin haklı kimin haksız olduğunu düşünmek bile epey yoruyor insanı, o kadar yaşanmışlığın verdiği bir bezginlik çıkıyor günün sonunda.

sözlükte aktif olduğum dönemlerde hayatıma giren kadınlar konusunda keşke daha tutucu ve kapalı davransaydım pişmanlığı var, "bakın hatun yaptım genjler" modunda o ergen düşünceyi şimdi düşünmek yüzümü ekşitiyor ve ayrıca yaşanmış elem olaylar.

ve ben artık çok yorulduğum için uzun süre kendi kabuğumda yaşadım, çok da güzel oldu aslında ama bir yandan neyi neye feda ediyorum sorusunu da sordum. birliktelik yaşarken neyi feda ediyordum mesela? para, zaman, enerji? belki de hepsiydi. yalnız kalınca tüm bunlara sahip olduğumu görünce aradaki farkı daha net görmeye başladım; ama dediğim gibi neyi neye feda ediyordum? bu hayatta asla win win durumu olmadığını farkettim. her şeyin bir fırsat maliyeti var ve ben açıkçası genel manada yoruldum. birinin göğsünde uyumak mı istiyorum yoksa bir çocuğu uyutmak mı bilmiyorum.

yine de biliyorum varlığın yokluğundan beter, peki neyin varlığı neyin yokluğu. işte muamma o...
    1 ... mr opus magnum