bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Aşıkları görünce farkına vardığım bir gerçek.

  Yoklukta olursa iyi oluyor ama konumuz bu değil
  ... gandalf reyiz
 2. 2.
  Yalnızların en sağlam savunma mekanizmasıdır.

  - aşk gereksizdir hacı abi
  + he hamuna koyum he.
  ... medyanterliksihayvan
 3. 3.
  eski asklardan çok farklı bugünku aşklar..ilişkiler hep cikar üzerine..sana ölüyorm bitiyorm sensiz olamam lafları..bu lafların hepsi o kadar sıradan ki artık bi inandırıcıligi yok..aşk o yüzden gereksiz geliyor bana bazen..yalnızlik bazen daha güz...
  ... ellaliyam ezelden
 4. 4.
  Doğru önermedir. Bu iğrenç duygumsu şey insanı köreltir, düşünmesini engeller. Aşk yok edilmeli ve ortadan kaldırılmalıdır.
  1 ... nerunlualdar
 5. 5.
  Aşk ihtiyaçtır. Mutluluktur. Umuttur. Tutunabilmektir. Daha güçlü hissetmektir. Aksini iddia eden bu başlık da sanırım kazanamamış kişinin mantığa bürüme şeklidir.
  ... tazebitmis
 6. 6.
  Aşk gereksiz birşeymi? evrimsel açısından bakarsak iki karşı cinsin birbirine üremek için daha fazla yakınlaşmasına yarar bu yüzden aşık olan insanların daha dazla üremesinin etkisiyle aşık olan insanların sayısı artmıştır yani aşk üremeye yardımcı olur bu yüzden aşık olmayan insanlara rastlamayız çünkü onlar aşık olmadığı için üreme şansları daha düşüktür yani aşk çoğalmak için gereklidir zaten bu yüzden aşk gereksiz olsaydı aşık olmayan insanlara çok sık rastlardık.Ama hanki açıdan gereksizdir?Teknoloji sayesinde doğal ihtiyaçlardan çıkıp her şekilde üreyebilen insanoğlu için elbette yani aşk 1000 yıl sonraki insan medeniyetinde pek işe yaramayacaktır.hatta bana sorarsanız günü gelince insanların cinsiyetleri bile olmayacak hatta insan diyemeyeceğimiz kadar değişecekler. aslında konuyu değiştirdim ama aslında çok alakası var.
  ... angr