1. 1.
  elif şafak'ın aşk romanının içindeki roman.

  --spoiler--
  bu roman aziz zahara (a. z. zahara) tarafından kaleme alınmış ve aşk kitabının kahramanı ella'ya incelenmesi için ulaşmış. hikaye, 13. yy konyasında geçiyor, şems ile mevlana'nın yollarının keşismesi ve ölüme çıkmasını anlatıyor...
  --spoiler--
  2 ... yasak merve
 2. 2.
  Elif Şafak'ın romanının içindeki romanı.
  ... brkaltnsy
 3. 3.
  gönlü geniş ve ruhu gezgin sufi meşreplilerin kırk kuralını içeren kitap.

  --alıntı--

  beşinci kural: aklın kimyası ile aşkın kimyası başkadır. akıl temkinlidir. korka korka atar adımlarını. 'aman sakın kendini' diye tembihler. halbuki aşk öyle mi? onun tek dediği: 'bırak kendini, ko gitsin!'

  akıl kolay kolay yıkılmaz. aşk ise kendini yıpratır, harap düşer. halbuki hazineler ve defineler yıkıntılar arasında olur. ne varsa harap bir kalpte var!

  --alıntı--
  1 ... sadeddina
 4. 4.
  elif şafak 'ın baba ve piç kadar güzel romanı. Akıcı bir kitap, sufilerin ilginç dünyasına konuk oluyorsunuz. Maneviyatı olan bir roman, bitiminde sizin yaşam kavramı algılamanıza dair sihirli değnek etkisi yaratabilecek türden enerjisi var.
  3 ... gizli ozne
 5. 5.
  dün ''bizim bi' arkadaş''tan duyduğum şeriat. dest-i izdivaç gibiymiş ama evlendirmiyorlarmış bunlar. yersen..
  1 ... nickimle sifrem ayni
 6. 6.
  romanda; dostluk adına yaradılan iki ademoğlunun verdikleri kavuşma mücadelesi, bize herkesin ölümünün kendi renginde olduğunu gösteriyor.
  ... mavi hippie
 7. 7.
  GÖNLÜ GENiŞ, ''RUHU GEZGiN SUFi MEŞREPLiLERiN KIRK KURALI'' iLE HARMANLANMIŞ, GAYET AKICI BiR DiLLE YAZILMIŞ VE KARAKTERLERi iLE DiKKAT ÇEKEN, ELiF ŞAFAK'IN OKUNASI ESERi.
  ... mustafatanis