1. 1.
  "aska cellat olmak" fikrini literature kazandiran, psikoterapi ustasi Yalom'un kaleminden cikmis etkileyici eser. gidenin ardinda biraktigi boslugu iyi tahlil eder. yalom'un kitabina sectigi isim tam olarak sudur; "love's executioner and other tales of psychotheraphy"
  2 -1 ... confusedy
 2. 2.
  ünlü psikiyatrist ırvin yallom'un hastalarından yola çıkarak oluşturduğu ve kitaba adını veren öykülerinden biri. öyküde yallom, kendisinden otuz yaş küçük bir erkekle saplantılı bir ilişki yaşayan yetmiş yaşındaki hastasını, bu saplantılı ilişkisinden kurtarıyor. ancak bu sefer de kocaman bir boşluk açıyor hastasının yüreğinde. yine bir terapi sırasında hastasının gözlerindeki o boşluğu gördükten sonra, bir daha asla aşkın celladı olmamaya karar veriyor. evet yallom, hastasını o saplantılı, tutkulu ilişkisinden kurtarmayı başarmıştı; ancak o boşluğun yerine koyacak başka bir şey sunmamıştı ona. ve kitapta dediği gibi, aşka her zaman acı bulaşır.
  6 ... klimanjaro
 3. 3.
  Çeşitli psikoterapi hikayelerinin anlatıldığı kitaba, ismini veren hikayedir. Beni bir hayli etkilemiş ve bir olaya her açıdan bakmak gerektiğini anlamama sebebiyet vermiştir. Bu hikaye yüzünden kim bana biri hakkında kötü bir şey anlatsa ilk tepkim ona sorsak kimbilir o neler anlatır olmaktadır.
  1 ... calipso
 4. 4.
  Muhteşem bir kitaptır. Bir psikanalist olan irvin yalom dan derleme insan öyküleridir. üzerine çok düşündürür, insana çok şey katar.
  3 ... birtuhafruhhali
 5. 5.
  psikoterapistin hastalarıyla olan seanslarını derleyen kitaptır. derin psikanaliz kapsar. ölüm korkusu, yaşama amacını yitiren insanlar ve günümüzün hastalığı yalnızlıkla ilgili farklı bakış açıları hissiyatları aktaran kitaptır. okuyun efendim.
  1 ... letheways
 6. 6.
  çeşitli psikoterapi öykülerinden oluşan kitap. öykülerden biri olan aşkın celladı kitaba isim olarak da seçilmiştir. takıntılı ve unutulmayan bir aşk mevzunun psikoterapi ile çözülmesi süreci. yalın ve herkesin anlayabileceği şekilde teknik ifadelerden kaçınan dili ile sürükleyici bir kitap. beklediğim kadar derin bir eser değilse de özellikle psikopterapistin kendi duygu ve düşüncelerini de samimi ifadeleri ve psikoterapi süreçlerini öyküleştirerek bütün olarak aktarmaya çalışması ile güzel eser.
  1 ... sair zamanlar