1. 1.
  Masraflardan kurtulmaya çalışan sevgilidir.

  Kıytırık bir nikah salonunda dünya evine girmeyi kafasına koymuştur ve karşı tarafı bu duruma ikna etmeye çalışıyordur.

  Biz de düğüne meraklı değiliz ama kimse iki gün sonra çocuğuna sadece beş dakikalık dandik bir nikah kıyma videosunu izletmek istemez.

  O yüzden bu ve bu tür tekliflerden sakınınız.
  7 -32 ... kara erik habbesi
 2. 2.
  Bilsem ki Anam okey diyecek kesinlikle sevgilime bu teklifi gotururum. Cocuklarima da yurt disi tatilimi anlatirim.
  Tanim:realistik sevgilidir.
  16 ... kernel
 3. 3.
  Hangi cağda yaşıyoruz ki kıyalım nikahı devam. davul zurna silah atma falan... olacaksa modern olsun 1 saatte bitsin.
  12 -1 ... jack napier
 4. 4.
  Akıllı sevgilidir. Ben düğün istemiyorum çünkü birileri kalkıp göbek atacak diye ne o kadar masraf mantıklı ne de o kadar yorgunluk. Giyeceğim sade bir gelinlik, gideceğim nikah dairesine, gelin alkışlayın akrabalar... Düğüne vereceğimiz para yerine muhteşem bi balayına gideriz. Düğün için evlenilmez, aile kurmak için evlenilir. Hadi normal düğün yaparsın anlarım da damat tarafına kredi çektirip bokunu çıkarmak nasıl bir kafadır? insan hayat arkadaşına daha birinci dakikada böyle bir kazık atabilir mi ? Sebepleri ne??? "Bi kere evleniyorum"...!!! Sanki geri kalan herkes 6. Kez evleniyor!
  14 -1 ... bono
 5. 5.
  kızlar bunu kolay kolay söylemez.

  erkekler söyler ve söylediklerinde de hayır o düğün yapılacak, istersen git banka soy banane cevabını alacaktır.
  5 -1 ... birazdangelirim
 6. 6.
  kız ise dna yolu ile klonlanıp ülkenin dört bir yanına dağıtılması gerekir. 5 saat kadar ayakta biblo muamelesi görmek istemeyen, kendi düğününde kendisinden çok daha fazla coşmuş akrabaları, içip içip sağa sola salça olan tanıdıkları görmek istemiyordur. daha bunun evden çıkıp gelin arabası ile salona kadarki yol macerası var ki yakın geçmişte zarf vermiyor diye damadı vuran barzoları da görmüştük..
  12 -1 ... mel mel bakan gibson
 7. 7.
  mantıklı düşünür. çünkü hiç kimse çocuğuna kendisi dışında herkesin bilinçsizce saçma sapan hareketler yaptığı bir görüntü yığınını izletmek zorunda değildir.

  şahsen 15 yıl önce boşanmış olan anne-babamın 30 küsür yıl önceki düğün kasetini hiç izlemedim ve merak da etmiyorum. "neden yok?" diye de hayıflanmıyorum.

  insan başkaları için değil, sadece kendisi ve hayat arkadaşı için evlenirse mutlu olur. o yüzden düğün istemeyen geline ve/veya damada saygı gösterilmelidir. emin olun; az kişinin katıldığı sade bir nikah videosu, birbirini tanımayan insan yığınlarının sürü psikolojisiyle hareket ettikleri bir düğün videosundan çok daha samimi olur.
  3 ... oglan midir adam midir bilemem
 8. 8.
  Kesin fakirdir evlenmeyin.
  7 -5 ... hazelboy54
 9. 9.
  Anlından öperim böyle yarim olursa.
  5 -2 ... bedreddin
 10. 10.
  ileriki yıllardaki benim bu. Boş yere masraf. Ne luzum? Ayşe teyze göbek atamayınca ya da Fahri amca halay çekemeyince nikah gayriresmi mi sayılıyor?
  2 ... schwarz und weisse