1. 1.
    Size aşağılanma ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum.

Amerikan vice president denen herif pastör branson ile ilgili konuşurken türkiye'yi çok aşağılayıcı şeyler söyledi.

Hepimizi aşağıladı, yüzlerce milyon insan izlerken hepimizi aşağıladı...

Buraya kadar ya sabır diyip geçtim.

Sonrasında tehdit ve aşağılamalara tepki olarak biz branson'u serbest bıraktık.

işte bu noktada şunun farkına vardım: biz aşağılayanın emirlerini yerine getirerek aşağılanmayı geriye dönük olarak meşrulaştırmış ve hak etmiş olduk.

Bütün hücrelerimle utandım o kadar aşağılama ve tehditin ardından branson'un bırakılmasına. Keşke beynim patlasaydı da böyle bir durumla yüzleşmeseydim dedim. Bu haberi okuyan gözlerim kurusaydı da görmeseydim dedim.

O gün anladım ki eşrefimahlukat denen insan bir kuru kalabalığın içinde, bir bataklık yosunu sürüsünün içindeki elmas taneciklerinden ibaretmiş. Geriye kalan yığınlarsa pişirilmiş çamur olmak bir kenara, ham balgam olma şerefine dahi sahip değilmiş.

Bir soğuk kasım sabahı bileklerini keserek intihara koşan bir sefil gibi bıraktı türkiye branson'ı. Bu bırakış türkiye'de yüzsüzleşmenin doruk noktası, kendi kendine yalan söyleyenlerin artık yalanı bile bırakıp kendi omurgasızlığını hiçbir bahene bulmadan sadece reddediş içinde olduğunu gösterdi.

drink coca cola

hazzımız bizim en büyük düşmanımız haline geldi.

Haz ve saadet isteği yapmayacağımız işleri bize yaptırır hale geldi.

Umarım yakında bir değişim sağlayabiliriz. Çünkü sağlayamazsak dokuzlar bizi de vuracak.
    ... 0o0o0