1. 1.
  Doktora gidildiyse ve diyabet veya insulin direnci yoksa, sebep ana öğünlerde ekmek tuketmemek olabilir.

  Diyette ekmek yemedigimizde vucudun tatli krizine girmesi olasidir. Burada istedigi cikolata, baklava vs degil, karbonhidrattir aslinda. Ama bizler en kolay yontem olarak tatlilara yonelmekteyiz.

  Ekmek cok yenmemeli, evet, ama her ana öğünde mutlaka bir ince dilim tam bugday unlu ekmek tüketilmelidir.
  2 ... primer bond kompozit
 2. 2.
  kan şekerinin düştüğünü gösterir. ya da bağımlılık oluşmuştur. şeker eroinden daha fazla bağımlılık yapıyomuş diye açıklamalar var nitekim.
  ... tuttimucize
 3. 3.
  yediğin şeylerin içeriğine dikkat etmek gerekir. paket gıdaların içine tekrar tekrar yemeyi arzulatan kimyasal maddeler konuluyor. örneğin; monosodyum glutamat. bir nevi uyuşturucu gibi beyin bu coşkun durumu tekrar tekrar yaşamak istiyor. bütün paket gıdaları bir defada kesip karşı koyman gerek. bunların yerine beğenmesen de tamamen doğal gıdalr, kuru üzüm, ceviz, fındık, elma, kabak çekirdeği,vs yemelisin.bir kaç hafta sonra yeme isteğin kalmaz. doğrudan şeker olarak tüketilip şeker ihtiyacını gideren yiyecekler yerine, vücudun işleyip, uğraşıp şeker yerine kullanabileceği yiyecekler tüketmelisin. canın tatlı istediğinde leblebi, nohut ye. en iyisi akşamdan ıslattığın nohutları kendin kavur birazcık tuzla. sıcak suya limon ve çubuk tarçın koyup çay gibi iç. limon ve tarçın ile bünyeyi kandırabilirsin şeker gibi.
  doğal yiyeceklerin hiç birini zararlı diye kesme ama dengeli tüket. örneğin tereyağ, zeytinyağı, köy yumurtası, tam buğday ekmeği, kuru yemişler ve kuru meyveler.
  2 ... deepsees
 4. 4.
  karbonhidrat alimi onemli. yararli karbonhidratlari tuketerek bu istek bastirilabilir.

  ac kalmamaya ozen gostermek gerekiyor. eger yeterli besin alinmadiysa kan sekeri duser ve akliniza gelen en kolay yonteme kosarsiniz.

  kisacasi kompleks karbonhidratlar alinmali. yulaf, makarna, bezelye, mercimek vs gibi.

  dusuk glisemik indekse sahipler. buna ragmen var ise diyabet riski olabilir doktora gorunmek gerekir.
  1 ... spartali cus
 5. 5.
  *beni kuru erik kurtarmış idi. tatlı ekşi seviyorsanız kesinlikle bunu da seversiniz.
  *meyveli yoğurt iyi bir seçenektir.
  *çikolatanızı bitter ile değiştirin. kocaman tablet yerine küçük küçük bölünmüş kinder gibi çikolatalar da işe yarar. hem hepsini yemezsiniz böylece.
  * hoşaf yapabiliyorsanız, şekersiz yapmayı deneyin. soğutup içmek hem ferahlatıyor hem tatlı ihtiyacınızı karşılıyor.
  * yulaf ezmesi vs yiyorsanız içine kuru meyve karıştırabilirsiniz. az olacak ama. tatlı dozunu azalttığınız ilk haftanın sonunda onun şekeri bile yetiyor.

  ne yalan söyleyeyim yiyorum ama bu abur cuburların içinde gerçekten bağımlılık yapacak maddeler olduğunu düşünüyorum. çünkü fazla tüketilen dönemin ardından birden kesince baya baya yoksunluk krizine giriyorum. doğal yaşamla kafayı bozmuş teyzelere de dönmek istemem ama paketli gıdaları ne kadar az tüketirseniz o kadar iyi.
  2 ... nammu
 6. 6.
  Vücut nasıl Bir şeyse artık. Dopamin kendini tutamıyor ve çılgınlar gibi kendini beslemek istiyor. Büyük ihtimalle ya duygusal yoğunluk mevcut yada Bir şeye fizyolojik olarak bağımlılığınız mevcut.

  Çözüm ise yapmamakta. Aksine şeker tatlı yemek yerine pekmez bal yiyerek hemen kesilirsiniz. Bokunu da çıkarmayın.
  1 ... promer