1. 1.
  kişilerin fiziksel,kişisel veya eğitimsel popülerliğinden dolayı çevreden sürekli ilgi görmesi ve bir zaman sonra bu ilgiden sıkılması durumudur.
  bu tip insanlar herkese burun kıvırır,önemsemez,havalanır,dünya kendi etraflarında döner sanırlar.
  yapılabilecek en iyi şey bu kişileri görmezden gelmek ve asla onlarla ilgilenmemektir.burnu fazlaca kalkmış olan bu kişilerin burnunun biraz yere yapıştırılması gerekir.
  kimsenin onunla ilgilenmediğini gören kişi,bir zaman sonra alışık olmadığı bu duruma isyan edecek duruma gelir.kimse artık onunla ilgilenmiyordur.dünyanın en yüzüne bakılmaz olarak değerlendirdiği kişisi bile o an ona dünyalar kadar ilgi çekici gelmektedir.artık burun yeterince yerdedir.
  kişiye azar azar eski popülerliği geri verilir.iyi bir ders almıştır.
  4 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  çevresindeki muhataplarının ilgileri kadar ilgi göstermesi gerekirken aksine bu ilgiyi göstermeyip, doğurduğu sonuçlarına katlanan kişilerin gerçekleştirdiği olaydır.*
  2 ... kalıbının sabunu
 3. 3.
  üstünae altına her yerine bulaşan sevgiliden canına tak demesi her an araması insanı bunalıma sokar aşırı ilgi aşırı bilgisizliktir
  3 ... yandesk
 4. 4.
  şımarık insanlara özgü tavır
  4 ... morfin
 5. 5.
  ilginin kalitesine göre değişen bir olgu. eğer ilgi yılışık, tatlilik derecesi abartılmış, kalitesiz bir ilgiyse sıkılmak normaldir, ama eğer ilgi yeterli miktarda, dozunda ve gerektiği şekildeyse ilgiden sıkılmak diye bir durum söz konusu olamaz.
  2 ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  ünlülerin yaşayıp yaşayıp bunalıma girdiği duygu. ardından terapi görmeye başlarlar, röportajlarında "psikolojik destek almaya başladım" diyerek dışım seni içim beni yakıyor mesajları vermeye çalışırlar ve ilgiyi yeniden üzerlerinde toplarlar.
  1 ... bihaber
 7. 7.
  bir nevi ilgiden g.tü kalmaktır efenim.
  2 ... rakimalboga
 8. 8.
  tek çocuk olanların başına sıkça gelen durumdur. bir kaç evin tek çocuğusundur bayram seyran derken konu döneeer dolaşır sana gelir. senin okulun, senin arkadaşların, senin yaşamın mevzudur. herş ey bir kenara atılmıştır. bundan sıkılırsın ama bilmelisindir ki bunlara hep sevgi neden olmaktadır.
  1 ... viva la fidel
 9. 9.
  eğer bu $ımarılık tavrındaysa,
  biz buna halk arasında götü kalkmak diyoruz. *
  3 ... buyuyunce moderator olucam
 10. 10.
  fazlasıyla aranmak, dakika başı rapor vermek, 10 saniyede bir mesaj yollamak gibi aktivitelere sebep olduğunda bayan, bunaltan durum.
  -1 ... statik smiley