bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    sürekli aşık olunca yapılan şeylerden bahsedilirken bir çözüm arayışına girmediğimizi fark ettim. aşık olunca yapmamamız gereken şeylerde önemli, ''kaderim buymuş, ne yapalım artık'' deyip vazgeçmek yerine, saçmalamaya devam etmek yerine bu başlıkta çözüm önerilerinde bulunabiliriz sanırım.

öncelikle platonik aşık olan erkeklere seslenmek istiyorum. her gün ''seni seviyorum'' deyip kızlara bıkkınlık getirtmeyin ulan, adamı hasta etmeyin. sonra da ''verennaz niye beni sevmiyo'', sevmez tabi ne cıvık adamsın sen. biraz ağır ol kardeşim. yapman gereken şu (ben yapman gerekeni söyliyim sen yapmaman gerekeni anla işte) kıza öncelikle sevdiğini belli ediceksin ama öyle her gün bıkkınlık getirtecek derecede cıvımadan. çıkma teklifini ediceksin adam gibi (kızın teklifi kabul etmediğini varsayıyorum yoksa diğer türlü burda niye çözüm önerilerinde bulunalım) kız kabul etmedi o an hiç tepki vermiyceksin, ''peki'' deyip oturacaksın yerine. sonra ne biliyim çeşitli iletişim araçlarıyla (e-mail ve mesaj)* derdini anlatıcaksın. ''seni çok seviyorum'' falan filan. altına şiir falan attırabilirsin.* sonra yine tepki almayacaksındır muhtemelen. sonra ki adımda yapman gereken ''seni seviyorum ama senden bir beklentim yok artık'' tarzında takılman olacaktır. bunu mail atarak belirtebilirsin. ''seni hep sevicem bunu unutma. tek istediğim şey bu.'' deyip ilerisi için bir açık kapı bırakıcaksın. o mail'den sonra artık yüzüne bile bakmayacaksın, hayatına devam ediceksin. belki edemiyceksin ama öyle görünmek zorundasın. belki her gece salya sümük ağlıycaksın ama ertesi gün bunu kimseye belli etmeyeceksin. her gün yüzünü görsende o yokmuş gibi davranıcaksın, zor değil ben yapıyodum. başka seçeneğin yok çünkü. kız seni sevmiyo ne yapabilirsin ki, elinden gelen her şeyi yaptın. artık yapmaman gerkenler önemli, saçma sapan bakışlar atmıycaksın kıza. kızı gördüğünde elin ayağına dolanmıyacak, gayet rahat olucaksın, adam olucaksın ulan!!! yani yapmaman gereken şudur ki o kıza o saatten sonra diğerlerinden bir farkı olduğunu belli etmeyeceksin. gerisi kolaydır. eve gelince otur ağla istediğin kadar bir şey demiyoruz. tabi bu taktiğin yüzde yüz tutacağı garantisini vermiyorum ama uzun vadede netice alınacağını söylüyorum. tabi ki platonik erkeğimiz için...

edit: imla
    3 ... the man who saves the world
  2. 2.
    ne olursa olsun aşkını maşuğa söylemek.zira maşuk, aşkın fiyatına değmediği için aşığı reddeder.
    1 ... nessaj
  3. 3.
    güzel sözlere inanıp, saf saf bağlanmak.
    ... passionate
  4. 4.
    tek yapmanız gereken şey kendinize ne kadar değer veriyorsanız ondan daha az değer verin. haddinden fazla değer verip de münasip bir yerlerini şişirmenin, size üstünlük taslamasına izin vermenin bir alemi yok. *.*
    2 ... sairlikneyine
  5. 5.
    Verilen değeri anlamayan insanlara gereğinden fazla değer vermeyiniz...
    ... niddhog
  6. 6.
    Karşısındakinden ondan hoşlandığını belli eden bir hareket görmeden gidip bir arkadaşına durumu anlatmak. Zira bu kişi bir kızsa durum vahimdir.
    ... vivalavida
  7. 7.
    sakin ol. 5 dakika boyunca derin nefes al ver. ben napıyorum lan diye sor kendine. geçecektir.
    ... mojorisin
  8. 8.
    fazla konuşmamalı aşık şahıs, aksi taktirde fazla saçmalayabilir.
    ... closer
  9. 9.
    unut. hemen unut. çok canın yanacak sonra, nolur unut.
    3 ... aysengruda
  10. 10.
    önce sevdiceğinize "sadakat hakkında ne düşünüyosun ?" deyin. ilişkinizin geri kalanını bu soruya vereceği cevap belirleyecektir zaten.
    ... janie jones