1. 1.
  sevdiğiniz, uğruna her türlü fedakarlğı yaptığız kişinin, bir başkasına sevdalanmasıdır.sezen aksunu şarkısındaki gibi, 'yapacak hiç bi şey yok, gitmek istedi gitti, hem anlıyorum hem çok acı tek taraflı bitti.' sevdiğin kişi, başka birine aşık olursa, gerçekten yapacak bir şey yok mudur bilemiyorum. insanın karakterine ve sevme derecesine göre de değişiklik gösterebilir. şöyle ki; bunu kendinize yediremeyebilir, özellikle geceleri aklınıza gelince, nefes almakta bile zorlanırsanız,gözünüzün önüne sürekli yeni sevgilisiyle mutlu sahnelerin gelmesini engelleyemezseniz, sürekli bir umut onun geliceğini düşünür ve kalbinizi başka aşklara kapatırsanız, günlük yaşantınızda bile ruh gibiyseniz, hiç kimse ve hiç bir şey sizi ilgilendirmiyorsa, sürekli telefon başındaysanız, ve sürekli uyumak istiyorsanız, tüm bunları düşünürken aklınızı kaçıracak gibi oluyorsanız, muhtemelen belli süre sonra ona karşı nefret duygularınız kabaracak ve intikam almak için kolları sıvamaya başlıyacaksınızıdır. yada onu o kadar seviyorsunuzdur ki, tüm bu acılarınıza ve çektiklerinize rağmen, onun mutlu olması size yetecektir. yada daha mantığı ile hareket edebilen bir kişiyseniz, (ki aslında olması gereken) artık başkasını sevdiğini kabullenir ve onu anlamaya çalışırsınız. artık bir başkasını seviyordur, artık sizin yanınızda kalsa bile ne kendi mutlu olacaktır ,nede sizi mutlu edebilecektir.
  6 -1 ... şubat
 2. 2.
  (bkz: beni sevmiyordun bilirdim bir sevdigin vardi)
  1 ... fatal
 3. 3.
  (bkz: olur öyle)
  3 -2 ... citir gorunumlu bayat biskuvi
 4. 4.
  (bkz: sevdiğim başka sevenim başka)
  4 -1 ... citir gorunumlu bayat biskuvi
 5. 5.
  yaşadığım çok acı veren insanın yavaş yavaş eridiğini hissettiren canını acıtan duygudur.
  3 ... camdankalp
 6. 6.
  insanı en çok yaralayan durumdur. ama aşık olana ve gitmek isteyene ne denir ki gitmek isteyen gittikten sonra. yola kalındığı yerden devam etmeli ve hayata daha gerçekçi gözlerle bakmalıdır..
  2 ... kursunkalem
 7. 7.
  berbat bir durumdur.
  sizin aşık olduğunuz, her saniyenizi hayaliyle, o güzel gülüşünü, o masum bakan gözlerini düşünürek geçrdiğiniz tek aşkınız, sizin bu hislerinizi bir başkası için hissetmektedir.
  onu her görüşte, sesini her duyuşta, yüzüne her gülüşte insanın yüreğine bir hançer saplanır ve orada kalır sanki.
  suçlayamazsınız onu, kızamazsınız, kalbi başkasına ait olsa da sizin kalbiniz ona aittir.
  aslında bu durumda insanı en çok yaralayan çaresizliktir.
  insanın elinden hiç bir şeyin gelmemesidir, bu acı duruma zamanla alışmaktır, hani yalın'ın da söylediği gibi şarkısında ''alışmaya çalışmak diye bir şey yok, alışmak zorundayım''
  4 ... kombinasyon
 8. 8.
  yk abimizin su sekilde acıkladıgı durumdur;
  beni begeneni ben begenmem,
  benim begendigimse beni begenmez. *
  4 -1 ... arka plan
 9. 9.
  valla bu durumu kaldirmak yürek ister. allah dusmanin başina vermesin amin.
  4 ... sefaalttre
 10. 10.
  feleği şaşırtan bir durumdur. öyle ki sözlükte yazar olup da forum tadında başlık bile açtırabilir insana. aradaki fark bile akla gelmez yaşanan acıdan. zamanla geçer.
  -1 ... gothic evil