1. 1.
  eğer sizi aldatmış ya da yapmasını istemediğiniz birşeyi gizli yapmışsa; ne yazık ki isteseniz de o kadar kolay olmayandır. hele ki görüşme dediğiniz biriyle sizin arkanızdan iş çevirdiyse; asla. en kötüsü de böyledir. nasıl seversiniz, ama işte affedilir mi? bunları yapabilmişken? hey yavrum hey, neler yaşadık lan.
  2 ... der meister
 2. 2.
  zaten affetmeye odaklanmis bunye icin cok kolaydir. cani istiyorsa affeder insan, hazir degilse ayriliga, ne yaparsa yapsin affeder.elbet intikamin da zamani gelecektir.
  2 ... tiremisu
 3. 3.
  aşkın saf ve temiz olmasından kaynaklanan durum.
  4 ... passionate
 4. 4.
  atalarımızın çelişen sözleriyle açıklanabilecek bir durumdur.
  (bkz: affetmek büyüklüktür)
  (bkz: affetmek yiğitliğin şanındandır)
  (bkz: huylu huyundan vazgeçmez)
  1 ... avalon
 5. 5.
  aslında o laf olmasa bile affedecek haldesinizdir de bahane ararsınız.
  9 ... calyx
 6. 6.
  insanın kendisine olan saygısını yitirdiğinin göstergesidir. affedilen şımarır. *
  1 ... pergamon
 7. 7.
  aşık olanın acizliğidir.
  3 -1 ... sadettin kanyak
 8. 8.
  ona göre zaferdir, size göre yıkım öncerleri koymaz adama seviyorum der arkasına saklanırsın ama aşk bir yere kadar ayaklarını yerden keser.. Sonra onsuz da onu yaşabilmenin mümkün olduğunu öğrenirsin. Artık değil affetmek yuzunu görmek bile istemez halledesindir. Canının acısı seni bambaşka bi boyuta taşımıştır.
  1 ... freedom
 9. 9.
  tek laf beklentisi içinde olunduğu için o sadece a bile dese affedilir.
  1 ... valerie
 10. 10.
  saf aşık eylemidir; bu saf aşık her seferinde affeder ve her seferinde geri döner. ne zamana kadar mı? saflıktan çıkana kadar ve aklı başına gelene kadar. sonra da bu saf aşık; asla ve asla affetmez bir daha. artık o eski saf aşığın yerini akıllanmış bir çocuk almıştır. böyle kendi içinde aşk bana uzak olsun bundan sonra diye haykırır durur; ama aşk bu çocuğun peşini bir türlü bırakmaz. bu açıdan bakarsak; affetmeli midir? affetmesindir; yeterince affetmiştir. daha da affetmem demesi önerilir hatta.
  1 ... passion