1. 1.
  aşı yerine şehir hastanelerine yatırım yapmak

  Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre, şehir hastanelerine önümüzdeki yıl ödenecek yaklaşık 16.3 milyar liralık kira bedeli ABD'nin Covid-19'a yönelik aşı çalışmalarına ayırdığı bütçeyi bile aştı. Acil ve bilimsel araştırmalara da kaynak bırakmadı.

  Genel Sağlık-iş Sendikası Başkanı Zekiye Bacaksız, bu hastanelere ayrılan kaynağın durdurulması halinde Türkiye'deki tüm üniversite hastanelerinin maddi sorununun çözüleceğini, yerli ilaç üretimi için de finansman sıkıntısı kalmayacağını söyledi.

  Bu yıl 10.5 milyar lira para yutan şehir hastanelerine 2021'de 16 milyar 392 milyon lira daha aktarılacak. Bu paranın 9 milyar 977 milyon lirası, hastaneleri işleten şirketlere kira bedeli olarak, 6 milyar 416 milyon lirası da sağlık hizmetleri için ödenecek.

  Genel Sağlık-iş Sendikası Başkanı Zekiye Bacaksız "ingiltere'nin sadece iki üniversitenin (Oxford ve Imperial College London) yürüttüğü aşı çalışmaları için ayırdığı yaklaşık bütçe ise 364 milyon TL'dir. Türkiye'de bırakın üniversitelere aşı araştırmaları için bütçe ayırmayı, üniversite hastanelerinin kendileri bile borç batağına saplanmıştır. Hastanelerimiz medikal firmaların parasını ödeyemediği için yakında ameliyat yapamaz hale gelecektir” diye konuştu.

  https://www.yenicaggazete...pamaz-hale-ge-310795h.htm
  5 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  2023'te şehir hastaneleri her hastalığı iyileştiren aşıyı piyasaya sürecek. bu büyük resmin sadece bir kısmı. siz ne anlarsınız kardeşim.

  çay var içer misin?
  3 -2 ... masklavi
 3. 3.
  çok zorda kalınırsa şehir hastanelerinin tuğlaları ile covid hastalarına vura vura tedavi edilebileceği için çok da sıkıntı yaratmayan yatırımlardır. o binaların tuğlaları bile kutsal tuğla. her türlü hastalığı hastanın kafasına o tuğlalarla vura vura tedavi edebiliyorlar..
  3 ... mel mel bakan gibson