1. 1.
  aynı zamanda malın allahı olan bir cahildir. aşı çıksa adım kadar eminim ilk bunlar hastahaneye gider. hatta evi, arabasını, 1 aylık maaşını aşıya verirler. bakmayın sosyal medya da saçmaladıklarına şuan hepsi aşı çıksa da rahatlasak diyor.
  3 -17 ... hz dogukan saplardo muazzama
 2. 2.
  "bill gates finansör yae, çip takacaklar yae, haram yae" diyenler net maldır, cahildir.

  lakin "çin aşısı faz 3 testleri bile hala yok, çin ulan bu, 200 ülkede sadece 4 ülke almış, alman aşısı olsa belki" diyen mal değil, tedbirli ve akıllıdır.
  5 -2 ... cekilin bakayim
 3. 3.
  her mal 'aşı olmam' diyebilir ama her 'aşı olmam' diyen mal değildir. şimdi bu cümleyi tekrar oku, anladıktan sonra devam edebilirsin.

  daha insanlarda nasıl yan etkiler yaptığı belli olmayan, ortaya çıkmamış bir aşıya denize düşen yılana sarılır misali sarılacağıma belki yüzme öğrenirim diyerek denizde çabalamaya devam ederim. siz bi' olun, sonra bakarız. acelesi yok bizim için.
  4 -4 ... gazoz_kapagi
 4. 4.
  aşı olmam diyen mal
  Kimse telaş etmesin kobay olarak yine ilk sağlık calışanları aşılanacak.
  Aşı olmam diyen mal degildir elbet ama sorumluluk da kendine aittir.
  6 -1 ... la loba
 5. 5.
  Son aşamayı beklemek mantıklı ama kesinlikle olmama demek çip muhabbeti falan saçmadır. Sonuçta çipsiz yöneten neden uğraşsın çiğle arkadaşlar. Zaten bütün ömrümüz sermayeye gidiyor sesimiz de çıkmıyor.
  2 ... tagrz
 6. 6.
  bugün gelsin yarın gider aşı olurum. aşı olmak iyidir, hastalığı çok hafif atlatmanızı sağlar.
  1 -1 ... toyboxtan cikan oyuncak
 7. 7.
  Amk aşının ne yan etkisi olacak. iki gün ya götünüz ağrıyacak ya kolunuz hepsi bu. Leblebi yer gibi antibiyotik ve ağrı kesici içip bi dünya kimyasalı bünyesine katan insanlar gelmiş aşının yan etkisinden dem vuruyor. Bu arada aslında en güvenilir aşı çin aşısı çünkü klasik ölü mikrop aşısı saklama koşulları basit olduğu için işe yaramama riskide çok çok daha az. Alman aşısı soğuk zincir kırıldığı anda iptal hiç bir işe yaramayacak. Ama çin aşısı öyle değil.
  2 ... enkidu1986
 8. 8.
  vakti zamanında bilmem ne gribi adı altında afrikada ki kadınlara vurdukları aşılardan sonra aşı içerisinde tespit edilen düşük ve sakat çocuk doğmasına sebep olan maddenin varlığından haberdar olan kişidir. mal mıdır? elbette değildir.

  3. dünya savaşı kadir mısıroğlu'nun da dediği gibi hastalıklar ve salgınlar ile olacaktır.
  2 -2 ... solaref
 9. 9.
  "Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek" yapılan tam olarak bu. Küresel sermaye baronları, tapınakçılar, Önce tüm dünyaya virüsü yaydılar. Aslında antivürüs en başından beri vardı. Sakladılar. Bile bile Vermediler. Aylarca aşıyı vermeyip ekonomileri bozdular. insanları öldürdüler. Toplumları devletleri milletleri korku imparatorluğu ile satın aldılar. Şimdi yine çare diye sundukları aşılar başka bir çıkara hizmet etmekte. Çaresiz kalan insanlar da "denize düşen yılana sarılır" misali aşıya sarıldı. Olan biten bu. Bu bir biyolojik savaş. Hadi bakalım Gel de güven şimdi bu aşıya..
  4 ... gazeloglu
 10. 10.
  Domuz gribi aşısını biz de olduk hiç bir bok da olmadı afrika da da bir bok olmadı birileri yine götünden komplo uydurmuş.
  1 ... enkidu1986