1. 15.
    Paranoyaklık seviyesinin en üst sınırında gelişen karşıtlıktır.

Dünya sizin gibi aklı evvellere kalsaydı, çiçekten, kızamıktan, difteriden ćoktan sapır sapır ölmüştük.
    Çocuk felci yüzünden, koltuk değneklerine mahkumduk!

Ne demek aşı yaptırmam?!
    Aşı olmazsan, zararı salt sana değil ki, hepimize!
    Mikrobunu, virüsünü tüm evrene yayacaksın.

Mecnur muyuz ulan, senin aldığın sikimsonik karar yüzünden ölmeye, sürünmeye?!

Yok dna'larımızı çözüp, genlerimize bla bla bla...
    Heee tüm dünya işi gücü bıraktı, Burhan beyin genlerine kilitlendi!
    Sen kimsin ki arkadaş? biraz mütevazi ol, alçak gönüllü ol, kendini abartma yaw!

Devlet baba!
    Al bu saykoları, kelepçe marifetiyle yaptır aşısını, maşısını.
    Bu delilerle mi uğraşıcaz alla'sen?!
    2 -1 ... zeytinyagli dolma kalem
  2. 14.
    Akp'li sağlık bakanı olan bir ülkede ben çocuğuma aşı yaptırrmam, mecbur değilim.
    -2 ... zall bana hep abi der
  3. 13.
    (bkz: aşk karşıtlığı) nasıl ben bu başlığı böyle algıladım.
    2 ... yalnizca deli yalnizca sair
  4. 12.
    Eskiden dede ve nenelerimiz 10 çocuk yapardı.
    Benim 1.50 boyundaki tıfıl nenem 13 tane çocuk yapmış.
    Ama gelin görün ki büyük amcamın 1.95 boyunda beygir gibi karısı 2 çocuk yapmış. O da sezeryan ile.

Güneydoğu'da kadınlar aşı yapmaktan imtina eder. Bunun doğurganlığı azalttığına inanırlar.
    istatistiklere bakarsanız kadınların aslında haksız olmadıklarını görürsünüz.

Güneydoğu'da evlenen her 2 bireyin
    Çocuk sayısı ortalaması 6 iken, bu durum izmir'de 1,6 civarına düşmüş durumda.

Bu oranın 2'nin altında olması nüfusun eridiği anlamına geliyor.

Ülkede doğuran kadınların ekserisi kürt. Bu hızla giderlerse çok yakın zamanda nüfusları türklerle dengelenecek.
    Kürt aileler için önemli olan şey çocuklarının ölmesi değil, karılarının her sene doğum yapması.
    10 çocuğum olsun, varsın 3'ü ölsün, 2'si de pkk'ye gitsin, bana yine 5 çocuk kalır diyorlar.
    -4 ... hayat guzel
  5. 11.
    Dünya düzdür.
    Abd hiç aya inmedi.
    Herşeyi ilimunati yapıyor.
    Kadınlar çalışmasa işsizlik biter.
    Büyük resim görmek, bor toryum bıdıdı hıdıdı tayfanın en doğru tavrı budur.
    Aşı ibne yapıyor. Sakın aşılanmayın. Malum ayet var.
    Allah aklımı kullanmıyam topluluklara pislik yağdırır diye.
    Siz kullanın. Aşı olmayın.
    1 ... libary
  6. 10.
    ilkokuldayken bende karşıydım aşıya.
    6 ... jeem beam
  7. 9.
    bu konuda iki gerizekalı kesim var ülkede. bir tanesi aşının içinde haram maddeler vardır (bakınız var değil vardır, kendi de bilmiyor ne olduğunu içinde) deyip aşı yaptırmayan, diğer güruh da sırf sağlık bakanı akpden diye ben aşı yaptırmam onlara diyenler. sonra vay efendim biz neden gelişmiyoruz.
    1 -3 ... masklavi
  8. 8.
    Aşılar otizme neden oluyormuş diyip yaptırmaz çoğu. Sanki nörotipik haliyle topluma çok fayda sağlamış gibi otizm en korktuğu farkındalık olur. Çocuğuna genetik olarak kanser, tansiyon, düşük zeka ve suç genetiği bulaştırıp, aşının kanıtlanmamış etkilerinden endişelenir.

Ben aşı karşıtı insanı karşıma alıp 2 dakika konuşmam. Benim böyle bir insana ayıracak 2 dakikam yok. Ona ayıracağım 2 dakikayı merdivenden yuvarlanmaya, 2. Kattan atlamaya ya da arı yutmaya ayırıp kendime daha büyük fayda sağlayabilirim. Ayrıca otizmli diyip havuza girmesi yasaklanan, okul hayatı boyunca bulaşıcı hastalık yayıyormuş gibi velilerin şikayetçi olduğu o çocukların topluma ne kadar büyük bir zarar verdiği tartışılır ama aşıları yaptırılmayan çocuğun toplum sağlığını nasıl riske attığı tartışmaya kapalı, doğru, kanıtlanmış.

Haliyle aşıları yaptırılmayan çocukların ya toplumun dışında tutulması gerekiyor ya da ailelerinin elinden alınması gerekiyor. Böyle çok pis sinirim var bunlara. Aptallar.
    3 ... parmak maymun civcivi
  9. 7.
    doğal seçilimdir.
    ... kabardinka
  10. 6.
    Bu tip durumlarda fayda zarar analizi yapmak faydalı oluyor.

Ben ne Kadar aşı varsa yaptırdım. Hatta suriyeliler'den dolayı sanıyorum 2-3 aşı ekstra oldu.

Hasta mı olsun, aşı mı? Bence aşı.
    12 ... yasak merve