1. .
  eskişehir anadolu üniversitesi (aü) eczacılık fakültesi farmasötik teknoloji bölümü öğretim görevlisi dr. gülay büyükköroğlu ın kişiler kremle kendilerini aşılayabilecekler iddiasıdır.

  --spoiler--
  aşının enjeksiyonla olan bağını koparmak ve kişilerinin bir kremle kendi kendilerini aşılayabilir hale gelmelerini sağlamak maksadıyla başlattığı çalışmayla ilgi bilgi veren büyükköroğlu, "bu çalışma, dna'nın deriden emilim yöntemiyle kana karışmasını sağlamayı amaçlıyor. bir invitro salım, yani laboratuvar ortamında gerçekleşen bir araştırma olan bu çalışmada öncelikle, katı lipid nano partiküller, taşıyıcı sistemler olarak hazırlanmış gen taşıyan sistemler olarak düzenlendi" dedi.

  dr. gülay büyükköroğlu, "dna'nın bu sistemlerle taşınmasını sağlamak için katı lipid nano partiküllerin pozitif hale getirilmesi gerekliydi. biz bunu yapmış durumdayız. pozitif hale getirdiğimiz bu partikülleri negatif yüklü olan dna ile birleştirdik. gen taşıyıcı sistem olarak kullanılabileceğini gördük. son yıllarda dna aşılarına ilgi arttı. bizde dna aşısı geliştirmek amacıyla bu çalışmayı hazırladık ve katı lipid nano partiküllerinin deriden emiliminin mümkün olduğunu gördük' diye konuştu.
  --spoiler--

  allah derim...
  1 ... uluyanardag