1. 1.
    imanımı gevreten, bacaklarımda derman bırakmayan salgın.

Lokasyon: Ankara
    4 ... deli cevatin saati
  2. 2.
    Çocuklarda da varmış. Aman dikkat!
    2 ... usualsuspects
  3. 3.
    Arkadaşlar aşırı mide bulantısı ve bağırsak paraziti de var bende. Nolur yalnız olmadığımı söyleyin. Hayatımda ilk kez kıl kurdundan muzdaribim. Çiğ et yemem, hijyenik bir insanımdır ama niye böyle oldu bilmiyorum.
    4 ... fadimenin dugununde halay basi
  4. 4.
    sanırım musluk sularıyla alakalı çok geçmiş olsun.
    2 -1 ... roxannee
  5. 5.
    Ekşi sözlük'te de tartışılan konu. Bende bir şey yok ama arkadaşlarımda ishal ve kusma şikayeti var.
    1 ... hergele necip in rendesi
  6. 6.
    Ne olacakti ki? Doldurdular afganlari, tüm pislikleriyle geldiler amq.

Edit: çevrede Afgan görerek yaşanacak bir tür salgın değil elbet.. o lavabo bu lavabo derken bir şekil bulaş yolu buluyor mikrop.
    7 -2 ... rockonbaby
  7. 7.
    Bağırsak kurdu şikayetim var. Ona ek olarak ishal oldum. Yani evet var böyle bir şey. Ayrıca çevremde hiç Afgan görmedim. Bu kadar yaygın olma nedeni içme suyu olabilir.
    2 ... ayas yollarini astim da geldim
  8. 8.
    Millet yalnız kıl kurdu varsa evin tamamını çamaşır suyuyla silmeniz gerek. O meret tüm aileye yumurtalarını bir şekilde yayıyor. Bir de mutlaka doktora gidin.

ishal ve kusmaya ek olarak yüksek ateş nöbeti geçiren insan çok var. Sürekli ellerimizi yıkayalım.
    3 ... dadas turk oglu
  9. 9.
    teflon adana'dan bildiriyor ; burada herkes sıçırık !.. ve de kusma.
    1 ... teflon
  10. 10.
    Anadolu'nun iç kesimlerinde yaygın olarak görülen ve ülkenin diğer yörelerine de yayılmakta olan salgındır. Özellikle çocuk yaşaki bireylerin daha çok risk altında olması hasebiyle öncelikle çocukları bu salgından korumak gerekmektedir. ishal ve kusma vücudun sıvı ve elektrolit dengesi için büyük bir tehdittir. Özellikle 12 yaş altı çocuklarda ishal ve kusma daha ağır seyredebilir.
    ... rifki efendi