1. 1.
  ironiye en güzel örnektir. palyaço renkli kıyafetler, boyalı surat, kocaman ayakkabılar ve kırmızı burun içinde seyircilerini güldürmeye çalışırken, ağlayan palyaçonun içinde fırtınalar kopar. yazıktır. ağlamasındır.
  5 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  her insanın donem donem burundugu karakterdir, insanlarla birlikteyken, gulunup egleniyormus gozukulur, oysa ki bir rahatsızlık vardır iceride bir yerlerde, "ne" diye sorulsa cevap verilemeyecektir, cunku bilinmez ne oldugu, ama bir seyler donuyor, insanı içten içe cesitli buhranlara surukluyordur, ardından insanlar farkına varmaz, onlar eglenir guler, ama sahne arkasına donulup yalnız kalındıgında aglanmaya baslanır...
  ... dopdop
 3. 3.
  palyaço malzemeleri kullanılarak yapılan, ağlamaktan utanan insanlar için bir saklanış modeli.
  ... ryu
 4. 4.
  (bkz: madalyonun diğer yüzü)
  ... 6.4.r.1.$.h
 5. 5.
  belki koulrofobi rahatsızlığı vardır ve kendine ağlıyordur.
  ... tibet
 6. 6.
  "Doktor" ; der, hastayim, hayattan zevk
  alamiyorum.
  Açlar aklima geliyor, yemek yiyemiyorum.
  Çiplaklar hatirima geliyor,
  Onlarla birlikte üsüyorum.
  Her cinayette kendimi suçlu buluyorum.
  Her katil biçaginin kabzasini sanki benim ellerim
  tutmustur.
  Her atilan kursun benim kalbime saplaniyor.
  Bütün bu toplumun suçlari benim omuzlarima yüklenmis.
  Artik gülmesini unuttum."
  Doktor, hastasini omzundan tutar, pencerenin önüne
  getirir, perdeyi aralar, parmagiyla karsi duvardaki
  afisi gösterir.
  Bu afiste, bir sirk palyaçosunun reklami vardir.
  "Azizim" ; der,"Su palyaçoyu görüyor
  musun? Tavsiye
  ederim, her gece bu palyaçonun gösterilerine git.
  Bütün kederini, elemini, derdini unutursun. Gülmeyi,
  kahkahayi ögrenirsin.
  Hayattan yeni bastan zevk almaya baslarsin. ";
  Hasta basini eger,
  "Doktor" der, "iste o palyaço benim!"

  aziz nesin in güzel hikayesinin ana temasıdır ağlayan palyaço.
  7 ... balyancho
 7. 7.
  hayatı bir anlamda görmek isteyeceklerin, görmek istedikleri gibi yaşamak. çocuklukta başlar bu, kızan babanın önünde durup, başını eğip ağlayamamak. sonra okulda devam eder, öğretmen'in aşağıladığı vakit sınıfta yalnız değilsinizdir her gün yüzüne baktığınız arkadaşlarınız seyrediyordur. sonra günlük hayata geçersiniz, sevgiliniz istemediğiniz bir şeyi istemiştir, onu çok sevdiğinden söyleyememiştir gizlice gözyaşı döker yüzü gülerken. sonra bir palyaço olursunuz, zamanla görmek isteyeceklerin, görmek istedikleri gibi yaşamaya alışırsınız. o güler hep, hayatın anlamsız döngüsünde, gülmek zorundadır.

  peki ya o palyaço? onun dünyası bambaşkadır, bütün bu kalabalığın, şehrin dumanlarının, hayatın siyah beyazlığının arasından renkli, alabildiğince büyük, göz görebildiğince uzak ufuklarına dalar düşlerinde. orada mavi bir deniz, hafif bir alacakaranlık vardır. alacakaranlık sabaha yoğurt çaldığından korkutmaz huzur verir, umut o alacakaranlığın ardındadır çünkü, kapılar kapalıdır başkasına. o gözyaşlarıdır kapı aslında. görmek istemeyenlerin görmek istemedikleridir o gözyaşları. bu yüzden kapıyı bulamazlar, geçemezler palyaço'nun o gizli dünyasına. palyaço, o engin mavi denizin kıyısına oturur, güneşin doğmasını, ışığın dünyasını aydınlatmasını bekler. denizin ortasından gelen meltem rüzgarları okşar yüzünü ve kurutur boyalı gözyaşlarını, yanına kadar gelen dalgaların köpüklerini seyreder. burada rahat bulur, gitmek istemez tekrar o siyah beyaz dünyaya. bilir ki gitse tekrar ağlayacaktır yüzü gülerken.
  1 ... firsaf
 8. 8.
  http://img406.imageshack....img406/9066/palyaoqs0.jpg
  -1 ... fatal
 9. 9.
  rahatça ağlayabilmek için yüzündeki aldatıcı renklerin ardına gizlenmiş palyaçodur. hepimizin yaptığı gibi sahnedeki vurdumduymazlığının günahını sahne arkasında ağlayarak çıkarır, boyaları akar, ruhu temizlenir.
  ... herpes
 10. 10.
  müzik video kliplerinin vazgeçilmez ironisi. palyoço kişi de aslında bir mesai geçirmektedir. nasıl bir müdür mesai sonrası hayatını müdür olarak yaşamıyorsa, palyaço da işi bitince manyajını siler yola devam eder.
  ... sakaci zeus