1. 1.
  türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en önemli psikiyatri profesörlerinden biri olan özcan köknel'in çatışan değerlerimiz kitabında, sunduğunuz seçimlere göre sizi çözümlediği yöntemlerdir. şöyle diyor hocamız :

  soru: " erkek kedi bir ağaca çıkmış ve inmek bilmiyor. kediyi o ağaçtan indirmek için ne yaparsınız? "

  şıklar ;

  1- ağaca tırmanırsınız.
  2- merdiven dayayıp tırmanırsınız.
  3- "gel pisipisi" diye seslenirsiniz.
  4- dişi bir kedi getirirsiniz.
  5- itfaiyeyi çağırırsınız.

  değerlendirme:
  1- ağaca tırmandıysanız; cesur ve girişkensiniz. iyi bir "satış temsilcisi" olursunuz.

  2- ağaca merdiven dayadıysanız; hedefe hangi yöntemle ulaşacağınızı planlayabiliyorsunuz. iyi bir "halkla ilişkiler müdürü" olursunuz.

  3- "gel pisipisi" diye seslendiyseniz, saflık derecesinde iyimsersiniz. ne yaparsanız yapın, sakın kendi işinizi kurmayın.

  4- dişi bir kedi getirdiyseniz; kendi işinizi kurup çok başarılı ve ünlü olabilirsiniz.

  5- itfaiye gibi kurtarıcı görevlileri aradıysanız; sorumluluğu başkalarına atmayı beceren "iyi bir üst düzey yönetici" olursunuz.
  4 -1 ... sneeuwwit
 2. 2.
  yarım saat önce edindiğim tecrübeye göre ağaç uzun ve tırmanmaya müsait değilse masanın üzerine merdiven koyup çıkmak. iş güvenlikçi olarak bunu demekten utanç duysam da.
  bahçede beslediğim kediler gece 2-3 gibi el ayak çekilince yola çıkıyorlar o ara köpek kovaladı muhtemelen ağaca çıkmış. sabahtan beri kedi miyavlaması geliyor bazen yalnız kalınca yaparlar o yüzden çok kulak asmadım, çevrede mahsur kalacağı bi yer yok. ağaca çıkıp inemeyeceği de aklıma gelmedi çünkü insanlar için zor olsa da kediler için inip çıkması rahat bi ağaç.
  neyse ağacın altında annesini miyavlarken görünce jeton düştü.
  15 saat falan kalmış muhtemelen tuvaletin yapacak yer de bulamamış yukardan salınca hep pislenmiş kıçı.

  verdim mamasını suyunu mutlu sona kavuştuk neyse.
  2 ... adrian monk
 3. 3.
  kedi çok yüksekte değilse ağacın yanına geçip kediye sırtınızı verecek şekilde durun. bir müddet sonra kedi sizin omuzunuzu kullanarak aşağıya inmeyi deneyecektir. kedi size zarar vermez fakat paniğe kapılmış olduğundan tırnaklarını çıkartma ihtimaline karşı boynunuza kalın bir kazak sarmalısınız.
  ... ne olursun guzelim sevsem seni
 4. 4.
  su püskürtün iniyorlar boşa uğraşmayın.
  2 ... ibni maymun