1. 1.
  Bazı aileler sırf devlet bakım parası verdiği için para için bakıyor engelli çocuklarına.
  2 ... mbappe for president
 2. 1.
  kuşkusuz insan oldukları içindir.
  zihinsel, görme ve bedensel engelliler ülkemizde evlerine kapanmak zorunda kalıyorlar.
  medeni ülkeler konuya bu bakış açısıyla yaklaşsalardı stephen hawking'i öldürmeleri gerekirdi. zira hawking, 25 yaşında tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş ve ses yetisini yitirmiştir. öldüğü 76 yaşına kadar fizik alanında bir çok araştırmalar yapmış ve hala albert einstein'den sonra 2. dahi olarak kabul edilmektedir.
  yahut bu engelli kardeşimiz dahi falan olmasın. kimin vicdanı evladını, anasını, babasını, kardeşini öldürmeye elverir ki?
  6 -1 ... guneyden
 3. 2.
  birisi stephen hawking örneğini vermiş. yüz milyonlarca engelli içinden topluma yararlı olan tek örnek stephen hawking. diğerleri asalak olarak yaşıyorlar.
  -2 ... para bellumtr
 4. 3.
  onlar da insandır.
  ... kazangap
 5. 5.
  kimin vicdanı kardeşini öldürmeye (daha doğrusu kardeşinin iğneyle uyutulmasına) el verir ki? diye soran olmuş.
  buyrun size bir örnek:

  https://eksisozluk.com/entry/67002583
  1 ... para bellumtr
 6. 6.
  olmayan sebeptir. gerekli yasalar olmadığı için ağır engellileri yaşatıyoruz. zihinsel engelli veya kör birini düşünün. işe gidemiyor, çalışamıyor. hem ailesine yük oluyor, (aile üyelerinden en az biri bir yerde çalışıp topluma faydalı olacağına engelli bireyle ilgileniyor.) hem de devletten engelli maaşı alıyor. yani bu faydasız varlık benim vergilerimden pay alıyor. böyle saçma sapan bir iş olmaz. bir yere düzenli olarak gidip çalışamayacak durumdaki engelli bireyler acısız bir şekilde (iğneyle) uyutulmalı. böylesi hem aileleri için daha faydalı, hem de toplum için daha faydalı.

  düzenleme: ben de uzun yıllar boyu engelliydim, sonrasında psikoloji ve psikyatri kitapları okuyarak kendi kendime düzeldim. (hastalığım halen mevcut ancak geçmişte ağır hastaydım, şu anki hastalığım çalışmama engel değil.) zihinsel engelli olanlar 2 yıl civarı doktorlar tarafından tedavi edilmeli, eğer hiçbir ilerleme göstermiyorlarsa ve tedavi öncesi durumla aynı seviyedeyseler uyutulmalılar.

  düzenleme2: tekrar düşününce yürüme engellilerin uygun otobüsler alınırsa ve uygun binalar yapılırsa çalışabileceği aklıma geldi. hiçbir şartta çalışamayacak olan engelliler uyutulmalı.
  1 -2 ... para bellumtr