1. 1.
    kuran'a göre büyük yanlış yapmaktadır. zira allah çocuğun ve kendisinin rızkını verecektir.

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

eh, bildiğimiz kadarıyla, açlıktan kırılmalarına rağmen çocuğunu öldüren afrikalı pek yok. o zaman neden açlıktan kırılıyorlar? onun da cevabı hazır:

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

bu durumda garibim afrikalı "yav, bir öyle, bir böyle... ben bir şey anlamadım bu işten! yahu istediğimiz iki lokma ekmek. şunca gavura azgınlıklarına bakmadan bol bol veriyorsun da bize istediğimizi vermemek için "azarsınız sonra" demek oluyor mu?" dese kafirin önde gideni olur.

not: "canım kendilerine verileni eşit paylaşsalar, infak etseler böyle olmazdı" diyerek allah'ın avukatlığına soyunacak olanlara diyeceğimiz şudur: ayetteki taahhüt açık. istersen önüne arkasına bak. hiç de senin söylediğin gibi bir şart koşulmamış. "allah vaadine çekince koymayı unuttu da ben ekleyiverdim" mi diyorsun? diğer taraftan, her türlü rızkı bol bol bulan gavurlar eşit mi paylaşıyor? infak mı ediyor? üstelik bazı zenciler rızkı bolca buldukları halde infak etmiyorsa, bunda rızkı bulamayanın suçu ne? rızk allah'tan değil mi? yukarıdaki vaat allah'ın değil mi? vaadin sahibi allah olduğuna göre, rızkı az olan zencinin, çok olan zenciyle ne işi olur ki? yoksa rızkı az olan zencinin komünistlik mi yapması lazım geliyor? auvvv!
    -2 ... rumeli71
  2. 2.
    sen koskocaman evreni yarat, ol deyince oldur, kitabında dahi çocuğun rıskını vereceğinin sözünü ver ama gel gör ki elin afrikasında millet açlık korkusu ile çocuğunu öldürsün. ben tanrı olsam, sözümü tutardım. şimdi bazı dindar arkadaşlar, "ne alakası var, insanların suçu, israf var, kapitalizm var" diyecekler. geçiniz bunları. siz imtihan olasınız diye orada insanlar ölüyor. bu çok saçma bir şey. o çocuğun hiçbir günahı yokken bu acılara maruz bırakılıyor. ben ortada merhamet göremiyorum. bütün bunların tek sebebi tanrıdır ve tanrı pratikte asla iyi olamaz. insanlara eziyet dolu bir hayat yaşatıp, sonra da "al sana cennet" demek ne kadar mantıklı? bu insanlara bu soruldu mu? orada ölen çocuğa, melek diye tabir edilen çocuğa bu dünyaya gelmek istediği soruldu mu? yooo.
    3 -2 ... t i b b