bugün

- Çobanlık yapar mısın?
- Yok almayayım.
- Kim yapacak?
- Afganlar..
- Tarımda çalışır mısın?
- Daha neler yav!
- Kim yapacak?
- Türkmenler..
- Bebek bakıcılığı yapar mısın?
- Ben kendi bebeğime bakmıyorum, başkasının bebeğine niye bakayım!
- Kim yapacak?
- Özbekler..
- Çay fındık toplar mısın?
- Yuh daha neler!
- Kim yapacak?
- Gürcüler..
- Sanayide, fırında, enjeksiyon makinesinde, inşaatta, kazma kürek işinde çalışır mısın?
- Yuh sen de abartma!
- Kim yapacak?
- Suriyeliler…
SONUÇ
- Defolup gitsinler...
- Öyle mi... Ya bu işleri kim yapacak?
- Bana ne hacı! Kim yaparsa yapsın. Sen bana devlette bir iş veya Sabah 9 - Akşam 5, vardiyasız ya da masabaşı güzel bir iş var mı, onu söyle! Amele miyiz biz?

Netice itibariyle
Ondan sonra açız edebiyatı...
Lütfen cızırtı yapmayın!
bunu yazanın tahsil durumu merak etmiyor değilim.
--spoiler--
kanıtlayabilir misin?
--spoiler--

-Hayır.
-neden?
-çünkü, mecbur muyum? Ya da önemli mi?
ilkokul mezunuyum ulan noldu? Fikir sahibi olamam mı?
Ya da zekâ seviyem senden düşük mü?
Himmm dur şöyle diyim ben sana; senin gibi dusunmuyorsam, düşük tahsilliyim.
Hatta daha ileri gideyim, Aziz Nesin'in dediği gibi aptalım di mi...

görsel
evet, gençler de iş beğenmiyor doğru. valla yorgunuz be. argınız bir de.
diyalog yazmış okudum içim çekildi. bu kadar aymazlık insani sınırların çok ötesinde. çok fazla. yaşı altmış beşse ancak anlayabilirim bunu. altmış da kurtarmaz.

edit: bunu da aymadı, artı oylamış.
evet, milleti kölelik yapmıyor ,üç kuruşa çalışmıyor, çobanlık yapmıyor diye suçlayan sen sağlıklı ama ben hastayım *
sigortasız ve ucuza çalıştırıldığı için yabancı uyruklular var bu ülkede ve doğru düzgün denetlenmiyorlar.
bu da ücretleri asgari maaşın altına çekiyor. o dediğin işlerin yarısında türkler çalışmıyor çünkü kulubeler 3000 tl oldu asgari maaşı zorla veriyorlar.
demagoji ile biz yere kadar dolar 12 tl olmuş götümüzde ayı bağırıyor, adam iş beğenmiyorsunuz diyor ama o yabancı uyruklulara verilen paranın yerli bir işçi çalıştırmaktan 3 kat daha uyguna geldiğini konuşmuyor.
neden çünkü işvereni koruyor türkiyede neredeyse tüm yasalar. işciyi koruyan kollayan yok.
işci maaşlarını dolar bazında değeri 10 yılda %60 düşmüş hala beğenmiyoruz aynen kanka ''beğenmiyoruz'' adamlar sigortasız çalışırsan 3500 veririm dediğinden değil.
Suriyelinin, Afganlının canı Can değil mi çalışıyor.

Tembellik demiyor da kölelik diyor siee.

Sen çalışmazsan ben çalismazsam nasıl kalkınacak bu ülke...
lan devletten vergi kaçırıp sigorta yapmadan çalıştırıyorlar onu. bunu mu savunuyorsun geri zekalı.

kendi devletinde sigortasız çalışmalıyız ki ülke kalkınsın bu mu yani, örümcek ağlarınızı silin şu kafanızdan.
Konu açlık edebiyatı.

iş var ama tembeller çalışmıyor sonra açız.
vasıfsız adama 5 maaş verirsen vasıflı adam da ona uygun olmayan işi kabul etmez. çünkü verilen ücretle razı olmakla aç kalmak arasında sadece günde 1 dilim ekmek farkı var. o bir dilimi de kim olsa veriyor. sahibinizin sesisiniz oğlum siz !..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.