1. 1.
  ağıza alınıp tükürüklerle yumuşatılmaya çalışılan sırılsıklam olan kenarından köşesinden parça pinçik parçalanan fıstığın ilk hali.
  4 ... ruhbiberi
 2. 2.
  imalat hatası bulunan antep fıstığı.
  ... system error
 3. 3.
  cekicle acilarak, disleri mahvetmekten mahrum kalacak fistiktir.
  1 ... gazikentli
 4. 4.
  hafif aralik mevcut ise; daha once acilan fistiklarin kabuklarindan bir parcanin sivri ucunun o araliga yerlestirilerek kendi etrafinda hafifce dondurulmesi ile duyulacak "catirt" sesi akabinde acilmis olacak fistiktir.

  hic aralik yok ise; muhattap dahi olmayin boylesi tutucu ve yobaz bir fistikla derim ben. zira cok zor verir kendisi icini...onla ugrasana kadar 4 tane fistigi goturmus olursunuz.

  ulan onemli bir mevzu olsa bu kadar bilgilendirici entry icin kasmam kendimi.. niye bu kadar ciddiye aldim bu fistik acamama konusunu anlamadim...bir yerde bir yamukluk var ama sozluk, sende mi bende mi tam bilemiyorum. daha cok sende gibi duruyor gerci.
  3 ... oneydilan
 5. 5.
  tırnakların uzun olmasının faydalanabileceğiniz sorun yaratan çerez. tırnaklar fıstık kabuğunun küçük aralığından içeri köklendiğinde sorun kendiliğinden ortadan kalkmış olacaktır. afiyet olsun.
  ... feniletilamin
 6. 6.
  O kadar debelenmeye diş ağrısına katlanarak zorlanarak ve de gene açılmayarak mutsuzluğa sebep olan fıstık.
  ... mustidy
 7. 7.
  şerefsiz fıstık.
  3 ... secrethero
 8. 8.
  uç tarafının kırılmasıyla kolayca açılır. yok aaabi ben ne uğraşacağım diyorsanız bu işi yapan penseler var, onlardan edinin birer tane.
  ... buyukanit a oy vermeyen adam
 9. 9.
  (bkz: kendini açılmayan antep fıstığına benzeten kadın)
  1 ... delicious
 10. 10.
  Yedi göbek sülalesi ziyaret edilen fıstıktır. O fıstığı , dünyaya getirip yetiştiren ağaç artık kurumuştur.
  1 ... manueladam