1. 1.
  melih aşık'ın milliyet gazetesindeki köşesinin ismi. Haldun Ertem'in sözlerini de köşesinde görmek mümkün. Ayrıca köşesinde Ercan Akyol'un karikatürleri de günü anlatmaktadır.
  ... jayjay
 2. 2.
  (bkz: melıh asık)
  (bkz: ercan akyol)
  (bkz: mıllıyet)
  ... baris baris
 3. 3.
  23 / 11 / 2007

  'Başbakan Erdoğan, devlete ait ANA uçağıyla önce New York Kennedy Havalimanı'na iniyor. Beraberindekileri burada bırakıyor. Eşi Emine, kızları Sümeyye ve Esra ile damadı Berat Albayrak ve torunu Mehmet Akif'le birlikte Washington'a devam ediyor. Burada Williard International oteline yerleşiyor. Oğlu Bilal, gelini Reyyan, annesi, torunu Ömer Tayyip de burada aileye katılıyor. 10 kişilik aile perşembe gecesini otelde geçiriyor. Başbakan cuma günü hiç dışarı çıkmıyor. Başkan Bush'tan randevu istenmiş, alınamamış. Otele gelen giden de olmuyor.
  Washington gezisinin görünürde tek bir amacı kalıyor: torun sevmek...
  Peki, bu 'torun sevme' amaçlı gezide ailenin otel masraflarını kim ödüyor?'
  23 Eylül günü "Torun sevmek" başlıklı yazımızda Başbakan'a yukarıdaki soruyu sormuş ancak yanıt alamamıştık. Bu yazıdan birkaç gün sonra CHP Milletvekili Ahmet Ersin, aynı soruyu bir önergeyle Tayyip Erdoğan'a yöneltti. Gelen yanıtın ne olduğunu Ersin'den dinliyoruz:
  - Önergemde 4 günlük konaklamanın masraflarının nereden karşılandığını sormuştum. Sorumu Başbakan adına Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek yanıtladı. Yanıt aynen şu idi: "Başbakan'ın ABD ziyareti sırasında çoluk çocuğuyla karşılaşıp görüşmüş olması insani bir durumdur."
  Demokrasi açıklık ve şeffaflık rejimidir. Halkın parasını harcayan Başbakan'ın sorulduğunda harcadığının hesabını vermesi gerekir. Ama, Başbakan cevap vermiyor. Veremiyor. Neden? Herhalde olup bitenleri halkın duymasından çekiniyor. Ve bu rejimin adı hâlâ demokrasi...

  melih asik - milliyet.
  ... bu nick tam yirmi bir harf
 4. 4.
  (bkz: windows xp) * *
  -1 ... yamuq
 5. 5.
  "toplu yazılar 1" şeklinde bir yan ismi de olan, melih cevdet anday'ın dergi ve gazetelerden kalan deneme ve yazılarından oluşturulmuş bir seçkidir.
  ... mystic queen
 6. 6.
  ülkenin somut gerçeklerinin ifade bulduğu yansız ve gerçek gazetecilik anlayışının ifadesi.
  ... mesrutiyet