1. 1.
    Garanti bankasının bir zamanlar "gelirini belgele hemen al" sloganıyla pazarlamasını yaptığı kredi kartı. Ancak bu sadece bir kredi kartı değildi, ayrı şubeleri olan (açık şube) bir kredi kartıydı. Bu yönüyle baktığınızda Türkiye'de markalaşan ilk kredi kartıdır ve ne bonus, ne maximum daha yanına bile yanaşamamıştır. Ayrı şubesi vardı diyorum size daha ne olsun. Ben o aralar üniversite öğrencisi olduğum ve Migros'ta part-time çalıştığım için bordrom asgari ücret kadar değildi. Grubumuzun bankası olan Koçbank (ruhuna el fatiha) maaşınız yetersiz diyerek kredi kartı vermediği için (Alıp Rahmi Koç'un suratına çarpmak vardı, lan verdiğiniz maaşı siz bile beğenmiyorsunuz diye) bende bu açık kart şubelerinden birisine gidip kredi kartı başvurusunda bulunmuştum. ilginçtir ki çalışmayan insanlar bir yazıcıdan A4 kağıda falanca kişi şirketimizde çalışmakta şu kadar ücret almaktadır diye yazıp şirket iletişim bilgisi olarak ev telefonunu da ekleyerek bu şubelere verdiklerinde çatır çatır kredi kartı alabilirlerken benim başvurum yine maaşınız yetersiz diye reddedilmişti. O zaman hakir gördükleri bir üniversite öğrencisi olarak Amex kartı vermeyi teklif ettiklerinde Garanti Bankası'na bir zamanlar fakir ama onurlu bir üniversite öğrencisi vardı hatırladınız mı demek aklıma gelseydi güzel bir anı olurdu. Neyse aldık Amex'i, bunun dışında her banka platin kart veriyor artık bana, sanırım barıştık bankacılık sistemiyle. yıllardır normal kredi kartım yok, istesem acaba bir tane verirler mi?
    ... humussuztoprak