1. 1.
  ahlak ve maneviyatın sadece kitaplarda var olduğunu savunan kadındır.

  anlamakta zorluk çekiyorum insanlardaki utanma duygusuna ne oldu. bir kadın neden vücudunu neden teşhir etme ihtiyacı görüyor kendinde. beğenilme arzusu mu, toplum tarafından dışlanma korkususu mu yoksa canı sadece öyle istediği için mi? bir şeyin toplumun çoğu tarafından yapılması onun doğru olduğu anlamına gelmez. kadınlar küfrün yoluna düşmesinler, kocaları ve babaları kadınlarına sahip çıksınlar. başörtüsü takmak yetmez, makyaj yapıp, renkli dar kıyafetler giyen kadın başörtüsü taksa neye yarar.

  çok uzun değil daha 60 yıl öncesine kadar küfür icadı mayoyu tanıtacak manken bulunmamıştı koca avrupada, konsomatris kadınlar tanıtmıştı mayo ve bikiniyi. insanları yobazlık ve gericilikle itham etmeyin. batının oyununa gelip müslüman kardeşlerinize sövmeyin, özünüze dönün.
  2 -3 ... yenilikci dervis
 2. 2.
  biz özümüze dönmeyelim de siz böyle kadın gördüğünüzde başınızı çevirin ya da arkanızı dönün, emin ol rahtsız olmazsınız.
  ... on koltuktaki cocuk
 3. 3.
  erkeklerin aklı ve edebi duyguları ile oynamayı bir halt sanan terbiyesiz kadındır. terbiyeyi bu tip kadınlar hiç açıklayamazlar.
  2 -2 ... yarali yuz
 4. 4.
  ar damarı çatlamıştır, kendisi zaten günahkardır utanmadan başkalarınıda günaha sürükler.
  1 -2 ... kartal altay
 5. 5.
  Utanmazin tekidir. Ama bu kadını eleştiririp ona ağzının suyunu akıtarak bakan adam, adam değildir.
  1 -1 ... highbrow writer
 6. 6.
  yanlış birşey yapmayan kadındır. Zira açık giyinmek utanç duyulacak bir olay değildir. Açık giyinip utanç duyan kimse bir daha açık giyinmez zaten. Utanması gereken ona orospu yaftasını vuran insanlardır.
  ... yardanggg
 7. 7.
  mahalle esnafının yaz gelsin diye bekleme sebebidir.
  -1 ... halk kahramani sulfettin abi
 8. 8.
  gözleriyle yargılayanların, beyinsizliklerinden yakınır.
  ... gelecegin bi yuzyil sonrasi