1. ?.
  taa 2005 senesinde istanbul büyükşehir belediyesi tarafından reklam yönetmeliğinde yer almış ve buna dayanılarak şu an gündeme getirilmiş bir yasak şöyle geçiyor yönetmelikte;

  "sağlık yönünden zararlı olan alkollü içki, sigara, genel ahlak kurallarına aykırı görüntüler, korku ve batıl inançları içerecek, toplumun acıma duygularını istismar edecek şekilde, hasta, bebek, çocuk, yaşlı ve özürlülerle ilgili ifadeler veya görüntüler kullanılamaz."

  şimdi burada yazan "genel ahlak kurallarına aykırı görüntü" sınıfında gösterilmek suretiyle mayo reklamları da yasaklanmıştır. ilk önce havaalanlarında yasaklanmıştı hatırlıyorsunuz ama şimdi mayo firmalarının kendi binaları dahil hiç bir yerde mayo reklamı asılamıyor sevgili uuser arkadaşım.

  ve fakat yetkililer mayo firmalarına "başka modellerle gelirlerse inceleriz" diyerekten haşema vb. modellerin reklamlarının rahatlıkla asılabileceğini de belirtmiştir.

  (bkz: güneşi özledik)

  edit: http://www.milliyet.com.t...07/05/16/son/sontur06.asp
  4 -2 ... eppur si muove
 2. 1.
  açık hava reklamcılığı hakları ellerinden alınan firmaların ne yapacağı merak konusu.

  ahlak ne zamandır belediyenin mülkiyetinde anlamak imkansız. ahlak kişinin beynindedir.

  mahallenin ahlak bekçisi hüsam abi hüviyetine bürünen büyükşehir belediyesini kutluyorum. zira ahlak bekçilerine hiç olmadığım kadar ihtiyacımız var. tüyü bitmemiş yetimin yumurta sarılarını içleyip prada ayakkabı satın alan kişilere de bekçilik yapsalar süper olacak. birkaç meme görmekle değil vatanın bir gram toprağını bile satmaya cüret eden kişilere bekçilik gerekiyor.

  sanırım ahlak anlayışımız farklı. yazık ya..
  5 -2 ... mey
 3. 2.
  zamanında yine uygulanmış ve zeki triko'nun reklamlarında atatürk'ün florya'da mayolu fotoğrafını kullanmasıyla sağlam bir ayar yemiş olan uygulama.

  zeki triko'nun bu kez de salatalık ve patlıcanlara mayoları giydirip reklamlarında kullanarak protesto etmesi beklenmektedir.
  5 -1 ... peyderpey
 4. 3.
  ellerim patlayıncaya kadar alkışladığım ve desteklediğim uygulama.
  8 -15 ... kirmizi baslikli kiz
 5. 4.
  (bkz: t-box)
  (bkz: antalya)
  (bkz: sansür)
  ... flyaway
 6. 5.
  gerikafalılıktır. modern çağda akla gelmesi bile mantıksızlıktır. gericiliktir.
  5 -5 ... kurbaa kermitin parmaklari
 7. 6.
  muhteremliğini uygulama sonrası perçinleştirdiğini düşünen zihniyetin faliyeti.
  ... demester
 8. 7.
  (bkz: gözlük reklamında mankenin sadece gözlük takması)

  -beni okyanusun kalbini takarken çizmeni istiyorum.
  sadece onu takarken.

  -...
  ... fatality of fantasy
 9. 8.
  cumhuriyet gazetesinin ilk sayfasında koca bir mayolı bayan resmi ile sunduğu haber.

  altınada her taraf türbanlı bayan reklamları ile dolu iken bu yapılan haksızlık tarzında bir yazı ile sonlandırdığı durum.
  2 ... bilgehan
 10. 9.
  zeki triko patlıcan ve hıyarlara mayo giydircekmiş diye duyduk. enteresan. yakışır. hayır hadi arabaydı, telefon reklamıydı orda çıplak kadının işi yok da e be kardeşim adam bikini mayo satacak nasıl tanıtsın, pazarlasın di mi?
  2 ... susamsokagi