1. 1.
  en kısa zamanda açılması gereken bölümdür. bu sene açılan bölümler son derece güzel düşünülmüş olmakla beraber eksiktir. hatırlayalım neler vardı: felsefe, edebiyat, sosyoloji

  bunun yanında hukuk fakültesi de açılmalıdır. ingiltere'deki open universty'de ve amerika'da açıktan hukuk bölümleri vardır ve son derece iyidir.
  3 -6 ... uvjb
 2. 2.
  şu an piyasada hocaları bile olmayan bir çok hukuk fakültelerinin olduğunu düşünürsek açılmasının çok da fark etmeyeceği aşikardır. zira kimse alınmasın ama hocaları başka fakültelerden gelen hukuk fakülteleri var. taşıma suyla değirmen dönmüyor arkadaşlar. kadrolu öğretim üyeleri olmadan yetkin akademisyen yetiştirilmeden bu kadar hukuk fakültesi açmanın anlamı nedir. tamam her eşit ağırlık öğrencisinin hayalidir hukuk fakültesi ama yıllardır olduğu gibi her önüne gelen adamı hukukçu yaparsanız ne hukuk gelişir ne demokrasi işler.

  hukuk eğitiminin içler acısı olduğu için açık öğretimde kesinlikle olması kesinlikle olumsuz bir durumdur.

  hatta ve hatta hukuk fakültelerindeki öğrenilere ailelerine yük olmamak adına çeşitli burslar verilerek hukuk fakültesi eğitim yılı artırılmalı en az 6 sene olmalıdır.

  lütfen biraz bencil olmadan taşın altına elinizi sokun biraz ya. amerika'da hukuk fakültesi okuyabilmek için ilk önce bir başka fakülte okumak bir ön şarttır. el insaf ya türkiye'de bir sürü hukuk fakültesi açıldı. şimdi her elini attığın iktisat, işletme veya ziraat mezunu olguğu gibi yakında bunlara hukuk da katılacağı kesindir. hukuk fakültesine girmek açık öğretim gibi kolay olmamalı. bununla da yetinmek yerine hukukçuları geliştirmek adına bir ön fakülte okutulmalıdır.

  dışardan konuşmak kolay tabi. hukuk fakültelerinin hali, avukatların hali, hakimler savcıların hali içler acısı. tamam çok ihtiyaç var hakim savcı avukat ve hukuk fakülteleri için öğretim üyesi açığı çok fazla ama hukukçu olmak bu kadar kolay değil ya. ben de bir mezunum ama hukukçu diye kendimi adlandıramıyorum. kendimi asla küçük gördüğümden değil ama hukukçu olabilmek için sadece dört yıllık hukuk fakültesi bitirmek yetmez.

  hukukçu her zaman taşın altına elini koymasını bilmelidir. eğer gerçek bir hukukçu olmak isteyen varsa, eğer kişi idealistse taşıma su ile değirmen döndürmeye çalışmayan kendi akademik kadrosuna sahip doktrine katkı sağlayan fakülteleri seçsinler.
  4 -3 ... muddeiumumi
 3. 3.
  ipini koparanın hukuk eğitimi almasına vesile olacak durumdur. askerlikten bir süreliğine yırtmaktan başka hiç bir işe yaramayan ve hiç bir akademik katkısı olmayan açık öğretim programlarının hiç bir niteliği yoktur. zaten felsefe, edebiyat bölümlerinin de açılmasıyla açık öğretimliliere tanınan öğretmenlik şansı halihazırda, atama bekleyen diğer öğretmenlere saç baş yoldururken, hukuk eğitimi gibi bir alanın, 2-3 test çözülerek geçilen açıköğretime koyulması saçmalığın daniskasıdır.
  6 -2 ... paristexas
 4. 4.
  hukuk fakültelerinin kraldan çok kralcı hukukçular ve doktrinin kanunlardan üstün olduğunu savunacak kadar aristokratlar yetiştirmesini* bir sayarsak, bununla birlikte sadece hukukçuların kanun yapabileceğini savunan, toplumdan üst bi kesimin( hukukbilimcilerin) hukuk üreterek toplumdan ayrı bi düzen kurduğunu da eklersek, bu ülkede hukuk okumak için illa 330lu puanları aşmak ya da yılda onlarca milyar para dökmek gerekir diye düşünen ve açıköğretimin toplumun aydınlanması için en büyük fırsatlardan birini göz ardı edecek bir kişinin karşı çıkması doğal eğitim bölümüdür.

  ek: öğrenmek için hocaya ihtiyaç duyduğunu düşnen insanlar her zaman hukuk kurallarını çiğnemekten kendilerini alıkoyamayacaklardır. topluma faydalı olacağına inanılan insanların illa iyi ailelerden ve şaşalı dersanelerden çıkması gerekmiyor çünkü. açıköğretim hukukun açılmasına karşı çıkan bireyler aynı şekilde seçim kampanyalarına trilyonlar harcayamayacak insanların mecliste halkı temsil edemeyeceğini de savunurlar.

  tanım: bilimsel aristokrasiyi savunan insanların karşı çıktığı bölümdür.
  3 -4 ... pshy
 5. 5.
  açılması gereken bölüm. hukuk fakültesi bir bizim ülkede abartılıyor bu kadar. almanya'da sınavsız öğrenci alıyorlar. zaten sistem içinde elenen eleniyor ve mezun olanlar yine belli sayıda kalıyor. bildiğim kadarıyla abd'de de uzaktan öğretim olarak hukuk fakültesi var. ayrıca hukuk fakültesinde çoğu öğrenci sınavdan sınava okula uğruyor.
  3 -6 ... murattemur
 6. 6.
  türkiye'de nedense bu üniversite eğitimi çok ciddiye alınıyor, sanki yani çok çok büyütülmesi gereken, çok bi sike yarayan bir şeymiş gibi yok %80 devam edeceksin yok bilmem neyi ne yapacaksın, al işte mezun oluyorsun dımdızlak ortada kalıyorsun sonra, 1 sene belki 1 buçuk sene iş arıyorsun, daha fazla arayanlar da var elbette, gençler her şeyi kuralına kaidesine uydurmaya çalışmaktan sosyal yaşama vakit ayıramıyor, hobilerini geliştiremiyor, temel ihtiyaçlarını göremiyorlar, bunları yapabilenlerin de okulu uzadıkça uzuyor, hele de taşaklı bir bölümde okuyorlarsa... nedense şu gereksiz ülkede o kadar ciddiye alınıyor ki hayat, sanki bir de herkes işini aynı derecede ciddiyetle yapsa, sadece konuşuyoruz biz millet olarak ve konuşmalarımızla birbirimizin psikolojisini bozuyoruz, bazen eylemlerimizle de tabii ki, ama olumlu bir eylemimiz, bir yaptırımımız mumla aranıyor maalesef, o kadar ciddiye alıyoruz ki hayatı?!

  açın amk hukuk'un açıköğretim bölümünü, haydi mühendislik olmaz doğası gereği ama bu hukuk yani, sözel bilim, sanki örgünler arasından mükemmel hukukçular çıkıyormuş gibi piyasaya bir havalara girmeyin, her bölümden mezun olan mezun kişisi işini işte öğreniyor abisi, geçiceksin bunları, sen eğitimi bize sor, işine bak en iyisi!
  4 -4 ... umut vadeden yazar
 7. 7.
  açık açık okuyacak olan hukukçuların daha başarılı olacağına inandığım bölüm olur açılırsa. zaten ezber her tarafı ha evinde ezberlemişsin ha okulda.
  3 -1 ... woober
 8. 8.
  hukuk mezunlarının neredeyse son 10 yıldır ülkenin içinde bulunduğu konjonktür gereği gereken değeri almamasından kaynaklanan bir kalite düşüklüğünden sonra , eskiden ekstern olan yerlerinin daha kaliteli üniversitelerinden seçilirken şimdi aöf ye kadar düştüğünden anlaşılacağı üzere hukuk bitmiştir.
  3 -2 ... nikimyirmikarakterli
 9. 9.
  bunca öküzün yaşadığı ülkeye yakışacak hukukçuları yetiştirecek açık öğretim fakültesidir.
  bence tıp fakülteleri de açık öğretimle bitirilsin. mezunları olacak avukat, hakim, savcı ve doktorlar ancak yakışır bu halka.
  4 -2 ... mudahil
 10. 10.
  kimsenin neden açılmasını anlatamadığı bölüm. iletişim fakültesini iü'de okuyan arkadaşım okulu 6 yılda bitirdi. derslere bile girmediğini okula değil etrafındaki kafelere ve kız atılacak öğrenci evlerine daha fazla uğradığını anlatırdı. sözüm ona örgün eğitim almıştı ama açıktan okumuştu. biri bana hukuk fakültesi neden açık öğretimde olmaz açıklasın. deneysel dersler mi var?
  4 -3 ... murattemur