bugün

pamela'nın cehennet adlı albümünün en güzel şarkısıdır.. özellikle boktan bir cumartesi gününde dinlenmesi koyuyor insana..
cok tatlı bir pamela şarkısı. sözleri anlayana, müziği hissedene..
''Aşk da yoruyor şimdi
Ama geçer bu duygu haftaya
Aşk var uyuyor şimdi
Ama geçer bu duygu sabaha''
(bkz: aşk enerji ister)
'baştan verdim sevgimi kısa vadede kazan diye
döktüm sana içimi içemedin sen niyeyse'...şeklinde güzel sözlere sahip olan pamela şarkısı..
(bkz: çok eskitti beni bu hikaye)
tek gecelik ilişkiler için yazıldığı hissini verir dinlerken... oldukça güzeldir, sözleri.

baştan verdim sevgimi
kısa vade de kazan diye
döktüm sana içimi
içemedin sen niyeyse

aşk da yoruyor şimdi
ama geçer bu duygu haftaya
aşk var uyuyor şimdi
ama geçer bu duygu sabaha

boktan bir cumartesi
niye çıktım ki dün gece
hesap veremem kimdi
niçin neden diye

aşk da yoruyor şimdi
aşk var uyuyor şimdi

kaderden kaçılmıyor
olacak olan olur şimdi
sorular cevap bulmuyor
ama asıl problem bu değil ki

aşk da yoruyor şimdi
aşk var uyuyor şimdi

uyuyorum duyuyorum
düşündüklerimi hep görüyorum
uyuyorum duyuyorum
diyemediklerimi hissediyorum
aşk iki başlıdır aşk
insan evladı içinde cız diye bir duygu yaratan şarkıdır.
insanı rahatlatan süper bir şarkı. gece yanlız kalındığında dinlenilecek şarkılar arasında başlardadır.
sikici, bombos, karanlik, bir seyler yapmak icin isteksiz oldugunuz, her seyi gereksiz buldugunuz, sicacik battaniyenizden cikmak istemediginiz, havanin da berbat oldugu, kisaca sarkidaki gibi 'boktan' bir cumartesideyseniz...
kosede 'yorucu' bir ask kafasini uzatmis sizden bir seyler bekliyorsa ve bu yuku kaldirmakta zorlanacaginizi hissediyorsaniz...
uyuyorsaniz, duyuyorsaniz, diyemediklerinizi hissediyorsaniz, sorular cevap bulmuyorsa ve o yuce ask duygusu ne sabaha ne de haftaya gececek gibi durmuyorsa...
bu sarki iyi gidiyor be, harbi iyi gidiyor...
şarkının ikinci bölümünde vurgulayarak "boktan bir cumartesi" kelimelerini söyleyen ve yağmurlu, akşamdan kaldığım bir cumartesi günü gönlümü kazanan hatunun güzelim şarkısı...

"problem" kelimesini söylerken çok itici oluyor ama...
aşkın iki ucu bklu değnek olduğunu bir kez daha hatırlatan şarkı.

aşk, gerçek aşk yorar. kanatır, ağrıtır, sancıtır fakat hissetmeyiz. aşkla doluyken sinirler alınmıştır acıyı farketmeyiz.
bir de aşk sanrıları vardır ki asıl yoran onlardır. gelip geçicidir sanrılar fakat öyle yorar ki, öyle bitirir ki adeta sakat bırakır kalbi. başka bir aşka koşmaya ne diz, ne derman vardır. çünkü inanç yoktur.

fakat her koşulda güzeldir ya aşk; işte ondandır ki aşk iki ucu bklu değnektir ortasından tutan da zaten aşık değildir.
uyuyorum duyuyorum düşündüklerimi hep görüyorum..
uyuyorum duyuyorum diyemediklerimi hissediyorum..
rüya görmesem hiç.. şu sesleri de sustursam..

işkence.. şarkının tam karşılığı bu.
insanların aşka düşkünlüklerinden ötürü pek koymayan yorgunluktur, halbuki hem yoruyor hem ağzına sıçıyor insanın ,platonik olanından sonra yorulmakla kalmıyorsunuz bir de yaşlanıyorsunuz...
evinizde boktan bir cumartesi geçirirken dinlemeniz gereken şarkı.
Pamela şarkısıdır.
Cok ama cok sevilendir, cumartesi günleri tum gun dinlenendir.