bugün

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Gerçek bir yaşam öyküsüne dayanan, tesadüflerle örülü unutulmaz bir aşk hikâyesini seyircisiyle buluşturmaya hazırlanan “Aşk Tesadüfleri Sever 2” filminin ilk teaser videosu yayınlandı! Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak ve ipek Sorak’ın birlikte üstlendiği, başrollerini Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan ve Aytaç Şaşmaz’ın paylaştığı film, daha ilk görüntüleriyle yoğun duygular yaşatan, aşk yüklü bir hikâyenin sinyallerini veriyor.

Usta yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın milyonlarca seyirciye ulaşan “Aşk Tesadüfleri Sever”  filminin, merakla beklenen ikincisi “Aşk Tesadüfleri Sever 2”, bir kez daha tesadüflerin aşka hizmet edişini anlatacak. Gerçek bir yaşam öyküsüne dayanan film, geçmişin aşklarını günümüz ilişkileriyle karşılaştırırken seyircisini 1960’lardan günümüze uzanan romantik bir yolculuğa çıkaracak.

“Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin başrollerini başarılı oyuncular Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan ve Aytaç Şaşmaz paylaşıyor. Filmin zengin oyuncu kadrosunda başrollerin yanı sıra Zuhal Olcay, Uğur Polat, Levent Can, Erkan Can, Türkü Turan, Hülya Gülşen, Eli Mango gibi isimler de yer alıyor.

Hikâyesi ilk filmde olduğu gibi ipek Sorak’a ait olan “Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin senaryosu yine Nuran Evren Şit’in imzasını taşıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Ömer Faruk Sorak ile ipek Sorak birlikte oturuyor. Beş yıla yayılan uzun bir hazırlık aşamasının ardından çekimleri Ankara ve istanbul’da gerçekleştirilen film, Hüzzam Film ve Böcek Film ortaklığında hayata geçiriliyor.

Dağıtımcılığını CGV Mars Dağıtım’ın üstlendiği “Aşk Tesadüfleri Sever 2”, 31 Ocak 2020’de vizyona girecek

Fragman: https://youtu.be/HKT66m_9xZE
Hikayesi şununmuş da bununmuş da işte asıl o külliyen hikaye. Birincisinde olduğu gibi bu da bir nuran evren şit filmidir. Bir buçuk milyon gişesi hayırlı olsun.
vizyona girdiği hafta izleyip beğendiğim filmdir. aşkın gerçek aşk olduğu yıllarda başlayan bir hikaye. mecburi ayrılıklara rağmen yıllar sonra tesadüfen yolları kesişen iki aşık...
eski ve pek bilinmeyen bir şarkıyı da bu filmde dinlemek mümkün.

Elif Doğan – Bir Rüya Gördüm.

https://www.youtube.com/watch?v=PHvKfw-o0Rk
döngü hale gelen senaryo olup, ne olacağını az çok tahmin edip yine de izlersin ya öyle film. yani gidilmelik izlemelik. sevgiliyle izlemeliktir. filmleri izlerken güncel hayatta ki çevreyi yaşamıda gözünüzün önüne geliyor ya öyle hani. bu filmdeki defne ve kerem de öyleydi sanki.
ilkine gidelim demiştin ben istememiştim. ikincisine birlikte gidebilmemiz için mucize bile yetmez.
Sevgilim olsa beraber giderdim.
Yani sevdiğin birisi başkasıyla evlendi unutamadın ama gitmiş bitmiş dönüşü olmayan yol amaç ne onu anlamıyorum.
Gerçek bir hikayeden esinlenilmiş film imiş.
bugün izledim de sevmiyorum bu romantik filmleri ya. Üzgünlüklerini de mutluluklarını da, hep üzüyor beni bir şekilde. Mutlu sonla bitti güya bu film şimdi fakat adamların hayatı ilerledi, başka insanların koyunlarında bir ömür geçti. Sonunda kavuşunca mutluluk mu oluyor bu? Bilemiyorum. Ağlattı biraz, böyle kavuşamamak içerikli filmler durduk yere moral bozuyor.
Ama film kötü değil ve müzikleri çok güzeldi. Gidilesi.
Ve Gidecekseniz sevgilinizle gidin, kankanızla gidince diğerlerine özenip başını omzunuza yaslıyor falan. Hoş değil *
görsel

“Aşk erkeğe yakışır, kadın zaten aşktır! Kadının hak ettiği değeri gördüğü bir dünya yaratabilmek için el ele verdik.” diyerek yola çıkan “Aşk Tesadüfleri Sever 2”ekibi, aralarında daha önce hiç sinemaya gitmemiş olanların da bulunduğu 150 kadını sinemayla buluşturdu. Filmin yönetmenleri Ömer Faruk Sorak ve ipek Sorak ile filme ilham veren hikâyenin gerçek kahramanlarından Gülçin Sınar Kiropoulos, 19 Şubat Çarşamba günü Cinetime ÖzdilekPark istanbul’da gerçekleşen özel gösterimde filmi konuklarıyla birlikte izlediler. Beykoz Eğitime Destek Derneği iş birliğiyle kendileri için özel olarak düzenlenen gösterime katılan kadınlar, bu deneyimden duydukları mutluluğu ve heyecanı dile getirirken, filmi gözyaşları içinde izlediklerini ifade ettiler.

“Aşk Tesadüfleri Sever 2”, aşkın en yalın, en tesadüf halini bu defa başka zamanlarda, başka yaşamlar üzerinden anlatıyor. Serinin ilk filminden farklı ancak yine gerçek bir yaşam öyküsüne dayanan film, 1960’ların istanbul’undan günümüz Ankara’sına uzanan, tesadüflerle örülü unutulmaz bir aşk hikâyesiyle izleyenlerden tam not alıyor.

Başrollerini Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan ve Aytaç Şaşmaz’ın paylaştığı “Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Sorak ve ipek Sorak birlikte oturuyor. Filmin zengin oyuncu kadrosunda başrollerin yanı sıra Zuhal Olcay, Uğur Polat, Levent Can, Erkan Can, Türkü Turan, Hülya Gülşen, Eli Mango gibi isimler yer alıyor. Hikâyesi ilk filmde olduğu gibi ipek Sorak’a ait olan “Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin senaryosu yine Nuran Evren Şit’in imzasını taşıyor.

Hüzzam Film ve Böcek Film ortaklığında hayata geçirilen“Aşk Tesadüfleri Sever 2”, herkesin hayatında örneklerini yaşadığı tesadüflerin ve teğet geçişlerin öyküsünü, sarsıcı bir kurguyla bir kez daha beyazperdeye taşıyor. iki farklı dönemi anlatan film, geçmişin aşklarını günümüz ilişkileriyle karşılaştırırken seyircisini 1960’lardan günümüze uzanan romantik bir yolculuğa çıkarıyor.

Dağıtımcılığını CGV Mars Dağıtım’ın üstlendiği “Aşk Tesadüfleri Sever 2” sinemalarda!

https://youtu.be/5VzIn6zPGNA
görsel
--- spoiler ---

-sen biliyor muydun?
-bu kadar ani evleniceklerini tahmin etmiyordum.
bana da şok oldu.
**
-arkadaslık teklifi yollamıs sana kerem. kim bu kerem? kızım yıkılıyor. mesajlar da yollamıs. baktın mı?
-bakmadım. bakmadım!
-kızım bi sene oldu. kapattın kendini. biraz etrafına bak. biraz flort et.
-kiminle flort edeyim bu saatten sonra? kime guveneyim? altı sene altı sene.
-cok kolay. bi dugmeye basacaksın. kabul et.
-naptın ya?
-takıl biraz. evlen demiyoruz.
-yaa!
-sen ne yap biliyor musun? eve git. gokhan la eski fotograflarınıza bakıp agla. kendine gel kızım.
**
-sen gergin misin?
-her sey cok hızlı gelismedi mi? gergin degilim. saskınım. uzun zamandır hayatımda kimse yoktu.
-sen tanıdıgım en guzel, en yetenekli kadınsın. uzun zamandır boyle hissetmemistim. bu anlamda benim de hayatımda uzun zamandır kimse yok. sen o sarkıyı soylemeseydin belki benim donum sahneye bakmayacaktım ve su an burda olmıcaktık. tesaduflere..
-tesaduflere..
**
-kusura bakma. seni de cok zor durumda bıraktım. hic boyle olacagını dusunmedim.
-olsun. sen benim elimi tuttun ya gerisi muhim degil.
**
-altı sene iliski. tam evlilik hayalleri kuruyorduk. beni aldatmıs. simdi de gelmis beraber rakı icelim diyor. iyi ki ayrılmısız. iyi ki beni aldatmıs. iyi ki o kadınla evlenmis. yoksa biz senle tanısamıcaktık.
-bi daha seni rahatsız ederse haberim olsun.
-napıcaksın? dovecek misin?
-yok canım.
-kerem sen beni kıskanıyor musun?
-bana tasınsana. ben her sabah seninle uyanmak istiyorum.
**
-daha evvel de rum olayları olmus. babamın dukkanını basmıslar. az daha oluyormus. bir turk komsusu, yorgo ya dokunanı yakarım demis, korumus. babam o zaman burda kalmaya karar vermis, gitmemis, sahiplenmis.
**
-bizi ayırmak icin her seyi yapabilirler. aramıza yollar sokabilirler. yalnız yapamayacakları bi sey var. bu satırları yazan ve sana atan kalbe dokunamazlar.
bu bir veda degil. veda etmek yakısmaz bize. bir gun gelip seni alıcam. bekler misin beni?
-sen benim kaderimsin niko. seni ilk gordugumde artık her seyin degisecegini hissetmistim.
-gulen gozlerini yanımda goturuyorum. sen benim kaderimsin.
**
-sen onu seviyorsun. bu senin kalbinde. bunu senden kimse alamaz. cok sanslısın. boyle guzel duyguları ona hissediyorsun.
**
-iki ok atmıs eros. birine asık olması icin. digerine asık olmaması icin. bir gun kadın defne agacına donusmus. ama adam onu hep sevmis.
**
-saclarını ates almıs. kuller birlesmis sonsuza kadar mutlu ve beraber yasamıslar. kerem ile aslı gibi. ferhat ile sirin gibi.
-cok guzel bir hikaye. oglumuz olursa adı kerem olsun.
-kızımız olursa defne.
--- spoiler ---

bir film.

araya yollar girer. insanlar girer. kotu olaylar girer.
ama birbirine atan iki yuregin birbirine atmasına kim mani olabilir ki?

aşk tesadufleri sever 2