bugün

başrollerinde mehmet ali erbil, emel sayın ,engin günaydın, yeliz yeşilmen ve doğa rutkay ın rol aldıgı filiz kaynak ın yonettigi komedi dizisi.
engin günaydın ın show yaptığı dizimsi.
capon arkadaş ayumi'nin de rol aldığı zamanında takip ettiğim güzel dizilerden biridir..
bir kenan doğulu şarkısı
kenan doğulu' nun diğer sanatçıları kıskandıran, nadide parçası.
insanın aklına " bu adam bu sözleri nerden buluyor yahu?" sorusu gelmeden edemiyor.
mey house remix* versiyonu ayrı bir güzel olan, insanı alkolizme çağıran kenan doğulu şarkısı.
mey house remixi direk kanı rakıya bulamak için yapılmış sanki. o harika giris, o kanun tınıları ve darbukalar adamı alıp götürüyor.
dizi yayınlandıgı dönemde, birçok çiftin birbirlerine hitap sekli olmustu.
ne şarkıdır ama; 'cennetten çiçek topladım sana' diye sevgisini döken, insanın yüreğine akan sözlerle girer, sonra 'aşkım aşkım diye ağlayacaksın' diyerek bir off çektirir, pişmanlıklara sürükler...
muhteşem bir tan şarkısı; dinlettikçe dinletir... mal mal gözleri daldırır falan...

aynı mehtaba bakıp;
aynı yıldızı sen de izliyor musun?
aynı filmi seyredip;
aynı sahnede sen de ağlıyor musun?
aynı kitabı okuyup;
aynı satırı sen de çiziyor musun?

affına sığınıp, bir cahillip edip;
sana sesleniyorum!
her gece dua edip, hayallere dalıp;
seninle yaşıyorum...

şimdi zamanı geldi, sana haykırıyorum;
uyuyor musun?
duyuyor musun?

aşkım aşkım!
bu gece kendime şaştım..
gururum kapalı bir duvardı;
bu benim bütün dünyamdı, onu da senin için açtım...

aşkım aşkım!
bu gece ışıkları yaktım...
oturup pencerenin önüne;
gelecek misin diye baktım
sonunda kendime şaştım...

affına sığınıp bir cahillip edip;
sana sesleniyorum!
her gece dua edip hayallere dalıp;
seninle yaşıyorum...

şimdi yoksun,kim aldı
her şeyim sende kaldı
biliyor musun?
duyuyor musun?
6 yillik aradan sonra yeni versiyonu ile kanal 1 de tekrar baslayan dizi. anlamadigim olay ise, ilk versiyonun tek izlenme sebebleri tarik usta (engin günaydin) ve necati tiplemesiydi. yeni versiyonunda ikisinin de yerine baskalari oynuyor. 10 dakika bile dayanamadim. o derece kötü. neyse..
engin günaydın'ın artık tenezzül etmediği dizi sanırım.
eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı atasözünü hiç duymamış kanal 1 yöneticilerinin son fiyaskosu.
insanları unutturduktan sonra aynı yarışma veya programı pörtletip gözümüze gözümüze sokan kanalların son bombası ( ratinglere bakılırsa imha edilmiş bir bomba)
(bkz: biri bizi gözetliyor)
(bkz: popstar)
(bkz: aşkım aşkım)
mehmet ali erbil`in yeniden yeliz yeşilmeni taciz manyağı yaptığı dizi.
telefonun mesaj bölümünde askim askim şeklinde yazılan söz öbeği.
ikilemedir.
sözlükte yorumları okuyunca, aldığı reytingi hak etmediği, türk halkının zevklerinin ne olduğunu gözler önüne serdiği gibi iddialar havada uçuşunca üşenmedim, gittim, geçen haftanın reytinglerini araştırdım, bir de ne göreyim reytingi yerlerde olan bir temcit pilavı...
(bkz: hani lan reyting)

37 STAR SPOR Sport News STAR 19:50 2,1 5,3
"38 ASKIM ASKIM [NET] Serials Turkish K1 21:38 2,1 5"
39 AVRUPA YAKASI (TKR)-OPT [NET] Serials Turkish ATV 17:04 2 7,6
daha önceki bölümlerini izlemek için annemle kavga eder, sırf daha sonra ders calısıyorum izlenimi vermek için iki saat geç bile yatardım. çok gülerdim bu diziye hatta doğa rutkay'a aşıktım bile diyebilirim. ama her ne oldu bu dizi yayından kalktı. üzüldüm muhabbetini yıllarca yaptım, söyle güzeldi, böyle muhteşemdi diye anlattım, anlattım durdum. ve aradan geçen uzun süreden sonra yeniden çekilmeye başlaması hem beni hem de yurdum insanını çok mutlu etmişti. fakat umduğum çıkmadı, hayallerim suya düştü. nedense yeni bölümler beni güldürmedi hatta daha da bir ifrit ettirdi kendisinden. artık mehmet ali erbil'e gıcıklığımdan mı kaynaklanıyor bu durum, yoksa doğa'nın şahanla aşk yaşamasıyla mı ilgili bilemiyorum. ama böyle düşünmeyenin sadece ben olmadığından da adım gibi * eminim.
tokat gibi bir kenan doğulu şarkısıdır.
bu adda bir ketçap çıkartmıştı bir marka çok güldürmüştü piç.
aşkım aşkım
bu gece ışıkları yaktım.
sevgili tan şarkısıdır.
iki kez söylendiğinde anca sahiplenilen aşk.
sevgiliye atılan mesajın olmazsa olmazı.
zamanının en güzel sitcomlarından biriydi. Mehmet ali erbilin yeliz yeşilmene yaptıkları, engin günaydının dehşet oyunculuğu..

memoliyi falan tekrar çekmişler bilmiyorum tv izlemem de, şunun tekrarını verseler de izlesek.