bugün

(bkz: her şeyi diyorum her şeyi) *
şebnem ablaya sormuştuk, "insanlar isteyip, keşfettiler" demişti. yani iyicene muğlaklaştırmıştı, zira keşfedilen şey, önceden de vardır, ordadır ve biz sadece gidip üzerindeki sisi kaldırıyoruz. eğer böyleyse önceden de varnış ama biz, varlığında çok sonra vakıf olmuşuz anlamı çıkar. tabi sorumuz yinelenecek, o zamanda.

diyelim ki farklı anlamda sarfetmiş şu cümleyi, günlük anlamda yani. o zaman da, olmayan şeye (varlığı olmayan) karşı nasıl istek duyabiliriz ki? yokluğa karşı bir iştiyak, mümkün değildir, zira bilincimizin dışındadırlar ve yokturlar. yokluğu(nichtsein) kastediyorum. tabi yokluktan varlığa geçiş her zaman mümkündür, zira ikisi de bir-birini içererek oluşa gebe kalırlar. ama bu bir süreçtir.

aşka dönecek olursak, bildiğimiz şekilde aşk anlık bir duygu birikmesidir. süreç değildir, sürekli olan ise, sevgiyi duyduğumuz "şey"e karşı olandır. kısacası sıçtın şebnem abla, ama seni yine de seviyoruz.

ama esas soruya dönecek olursak, yani cevap istiyor iseniz, aşkı sen yarattıın, ben yarattım, biz yarattık. ve yarattığımız her şeye de bu aşkla yaklaştık/yaklaşıyoruz. seviyoruz yani. zira sen sevmezsen, biz sevmezsek - burda biter aga..
(bkz: aşkı ben mi yarattım)
aşk diye birşey varsa Allah yaratmıştır, yoksa insan yaratmıştır.
yani cevabını çok merak ettiğim bi soru bu ya. nasıl olur aklım mantığım almıyo hafız. madem güzel bişey niye acı çekiyo herkes aq. bu soruyu cevaplayanla strip poker oynucam. o kadar. afferim.
güncel Önemli Başlıklar