bugün

bir insanın ağzından çıkabilecek en saf, en temiz haykırış. genellikle içten haykırılır, dışa vurulmaz. dışa vurulursa piçler etrafınızı sarar; sizden istifade etmek isterler. sonra üzülürsünüz.
* *
mutlu olmak istiyorumun başka bir versiyonu, olabilir de olmayabilir de.
- aşık olmak istiyorum...
- yani?
- aşka inanır mısın?
- inanırım.
- peki, hiç aşık olur musun?
- olurum ama sana olmam.
(bkz: aşk nerdeysen çık dışarı) (bkz: hande yener).
akabinde korkuyorum sarkisindaki "asik mi oluyorum? yeniden savunmasiz, korkuyorum.." cumlelerini akillara getiren cumle.
malesef öyle her istenildiğinde aşık olunamıyor. aşık olunacak kişi her zaman da çıkmıyor insanın karşına. biraz da şans meselesi galiba...
her istediğin olsaydı bebeğim
karşına ilk ben gelirdim.. şeklinde iddialı cümlelerime zihninde yer açması gereken yüzeysel olmayan hatun kız isteğidir.
''ilk gümlerde deli gibi mesajlaşmak, aklımda doğru insan mı acaba sorusu varken her an her
saniye onu düşünmek, arkadaşlarıma sabaha kadar onu anlatmak, onunla sarılıp uyumak, sabah
kalktığında ağzı kokarken bile onu öpmek, kimi zaman salak saçma hareketler yapan birini
bağrıma basmak, beraber film izleyip yorum yapmak sonrada brad pit'e çok yakışıklı dedi diye
onu kıskanmak ya da angelina jolie'ye çok seksi dedi diye tavır yapmak, deli uykun gelsede
hala sohbete devam etmek istiyorum'' söyleminin özetidir.
sık sık söylediğim, bir türlü yapamadığım fiili içeren cümle...
özellikle bahar mevsiminde insanın daha sık dile getirdiği durum. birde istemekle olsa tadından yenilmez yani.
yalnızlıktan sıkılmış bireyin söylemesi muhtemel cümle
(bkz: geldi bahar ayları gevşer gönül yayları)
bi kere aşık olup canı yandıktan sonra ben aşık olmam deyip üstünü örtmek için de beraberinde söylenen söz.
(bkz: başıma bir iş gelmeyecekse aşka inanmıyorum)
belamı arıyorum demek.
istemekle, beklemekle olmayacak; tam da yalnızlığı sevmeye başladığınız zaman karşınıza çıkacaktır.
hemen arkasından 'rahat mı battı kardeş?' diye sorduran haykırış.
(bkz: magazinsel demeçler)
(bkz: bu yaz aşık olabilirim)
bir kadını aldığım nefes kadar hissetmek istiyorum..
(bkz: ankara da asik olmak zor iki gozum)
cebimde kontörlerim kalıyor onları harcamak istiyorum demektir. evet bütün duygusuzluğumla yazdım bunu. *
yalnızlıktan bıkan insanın haykırdığı sözcüklerdir.
Hayatın monotonluğundan sıkılan kişilerin sarfedeceği söz öbeği. Bu insanlar son ilişkisinin yaralarını sarmış artık iyileşmişlerdir. Sevilmeyi, sevmeyi, ilgiyi özlemişlerdir. Hatta aşk acısı burunlarında tütüyordur. Paralarının harcanmasını, durup durduk yere trip çekmeyi, üzülmeyi, hesap sorulmasını bile özlemişlerdir.... Ama öyle kolay mı aşık olmak istiyorum deyip de aşık olmak?

Hiç değil hem de hiç...
artık aşkı tadmak istemenin isyanı.
en can alıcı nokta ise; istemekle olmuyor kendisi gelip buluyor seni.

dailymotion | Sinan özen - Aşık olmak istiyorum (1991) damar dinlemem pek ama bu iyi abi.
(bkz: bela arıyorum)
hiç aşık olup acı çekmemiş birinin söylemidir. yoksa aklı yerinde hiç bir bünye aşık olmayı istemez.