bugün

aşık olduktan sonra kişilerde meydana gelen değişiklikleri ve insanın içine girdiği çıkmazı anladığında farkına varacağı durumdur.

aptal bir kalp yüzünden yanlış kişiye aşık olduysanız dibine kadar hissedebileceğiniz bir duygudur, bir insan kendine nasıl sözünü geçiremez yahu.
dünyanın en harika duygusunu yaşayan insana aciz diyen insancık, halt etmiştir efendim.
aşık olduğun zaman gururunu da feda etmek zorunda kalırsın.. belki bazılarına göre gurur hiçbirşey sayılsa da aşk için onurunu gururunu ayakları altına aldırırsın.. değmeyecek birşey uğruna hem de..
(bkz: #5284425)
dünyadaki hiçbir duygu ve düşünce gerçek aşkı anlatmaya yetmez. trilyonlarınız olsa; ferraleriniz,yatlarınız katlarınız bile olsa aşıkken hissettiğiniz duyguların hiçbirini yakalayamazsınız. o yüzden aşık olmak acizliktir lafına hakikaten bi siktir git diyerek cevap vermenin bu duruma en uygun cümle olduğu kanısındayım sevgili sözlük.
kesinlikle doğru bir tespittir, çünkü aşk, insanoğlunun ne kadar aciz olduğunu gösteren, hatta yüzüne vuran yegane olgudur.

var mı aşk karşısında aciz olmadığını iddia eden?
evet acizliktir, direk vurup gececeksin, ask da ne !
Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.

Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.
"O olmazsa yaşayamam." demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.

Ve zaten genellikle o daha az sever seni,
Senin onu sevdiğinden.
Çok sevmezsen, çok acımazsın.
Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.
Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin değillermiş gibi davranacaksın.
Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de
korkmazsın.
Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın.
Çok eşyan olmayacak mesela evinde.
Paldır küldür yürüyebileceksin.
ille de bir şeyleri sahipleneceksen,
Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin.
Gökyüzünü sahipleneceksin,
Güneşi, ayı, yıldızları...
Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak.
"O benim." diyeceksin.
Mutlaka sana ait olmasın istiyorsan birşeylerin...
Mesela gökkuşağı senin olacak.
ille de bir şeye ait olacaksan, renklere ait
olacaksın.
Mesela turuncuya, yada pembeye.
Ya da cennete ait olacaksın.
Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın.
Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem
de hep senin kalacakmış gibi hayat.
ilişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak...

Can Yücel

aşkı kendine bağımlı kıldığında ortaya çıkan durumdur acizlik, tıpkı herhangi birşeye gereğinden fazla bağlandığında sonucunda hayal kırıklığına uğramak gibi...
aşık olmak mantık dışına çıkıp duyguların kontrolünde hareket etmektir. duygularla hareket etmekse acizliğin göstergesi midir?
hepimiz aciziz o zaman. aşık olmak suçsa müebbet alayım lütfen.
sonuna kadar desteklediğim söz öbeği. aşk tarifsizdir. her bünyede farklı sefillikler yaratır. çocukken kazanmak gerekir. babanın ellerine tırmanırken, ilk aşkınızın karşılıksız terk edişliğinde son bulur. baba olmak zordur. baba diyebilmek yürekten. ama en acısıda baba bulmaktır yüreğe. çocuk kalmışlığınızın acizliğine. erkekler bir anne yüreği, kızlar baba kokusu ararlar aşkta. aksi aşk değil alışkanlıktır, yapmacıktır, özentiliktir. babanız dokunmamışsa teninize, öpmemişse yanağınızı, batmamışsa bıyıkları. hangi erkek acizliğe şans, anlam yükleyebilir? biblo edasıyla saatlere aciz kalmış yaşamlardan daha acıdır. uzak durmak, kaçmak, tek nefisli erkeklerin farklı farklı tenlerine ortak olmamaktır. * *
üç beş hormonun karışık olarak vücutta dağılımı yüzünden düşülen acizliktir.

ilgili olarak;

(bkz: aşk yok artık)
bir bakima dogru bir onermedir.

teslimiyettir, beyninizin pause dugmesine basmaktir.

gercegi gorememektir, sonunu dusunmemektir, kafani baska yere cevirmektir.

cogunlukla sonunda aci cekmektir.

ve evet, belki de acizliktir.
aşık olabilen veya olmak istemeyip kendi iradesi dışında olan herkesin yeryer bazılarının ise kesintisiz olarak hissettiği duygudur aksini söylemek kesinlikle objektif bakış açısını kaybetmiş optimist manyaklardır bu kişilerin sözüne uymayın ve aşk acısı çekmek ve değerli hayatınızı mahvetmek istemiyorsanız aşık olurken veya olayazarken çok çok dikkatli olun hatta yapabiliyorsanız hiç aşık olmayıp bir çok kişiyi kendinize aşık edin.
öyle kardeş ama biz de üç gün susuz hayatta kalamayan mahluklarız.
Ergenlikte ve ilk gençlik yıllarında çok güzel olan bu duygu 30 yaşından sonra gerçekten acizlik oluyor. Kesin bilgi.

Kimse kimseyi çok fazla sevmemeli.
Aşık olmak, aşkı tatmayı arzu etmek acizlik değil de bence saf duygularına karşılık seni itip, kakan insanın bu yaptığı acizliktir.
Bana göre insan saf bir sevgi üzerine yaratılmışken aşık olmayı dilemesi, bu beklenti içine girmesi, hayaller kurması gayet olağan.
Ama işte zaman mı yanlış yoksa dünya var olduğundan beri mi böyle saf ve temiz olanın söz de var ama gerçekte değeri yok, bilemiyorum.
Bir nevi doğru olan kelimedir. Ne olursa olsun onu unutacağım deseniz de bir telefonuyla yine modunuz onun için can verecek moda giriyor.
Yalnız birkaç şanslı kişi hariç aşık olmama şansı olan kimse yok denebilir sanırım. Aşk konusunda schopenhauer gibi düşünüyor olsanız da aşık olabilirsiniz...

Pek saçma entry değil mi?
Ben kendimle cok ogunurdum kolay kolay kimseyi iplemem diye .. yani kalbim saglamdir, gelgelelim bugun isyerinde ukraynali bi hatuna rastgeldim aklimi yurdumu kaybettim amk.. megersem ben yurdum kizina asik olamiyomusum
güncel Önemli Başlıklar