bugün

Getir onu da besliyelim.
görsel
Daha bu sabah bu yavruyu buldum. Açlıktan hayvanlar birbirini yiyecek ulan? insanlar açmış. Kaçını yemek dökerken uyardın? Kaçına yardım eli uzattın? Neymiş arkadaş benimseyen... Ya siz nasıl zihniyetsiz insanlarsınız. Sadece yazmak için yazmayın, biraz düşünceli olun. Bu başlığı açmak yerine git kampanya başlat? Yemedi mi. Tamam.

Mercimek tanesi kadar beyniniz var hapşursanız fırlayıp gidecek az insan olun!
hayvanları besle ya da besleme karşılıksız sevgi gösterirler sana. insanoğluna yardım edeceğime hayvanlara yardım etmeye devam ederim, en azından sonrasında yüzünde mutluluğu görmüş olurum. o bana yeter. senin gibi tipler açlıktan ölebilir, önümde ölsen zerre vicdan azabı duymam, protein israfı seni.
"elinden geleni yapmak" sözünün gereğidir. muhtaç bir insan görüncede elinden geleni yaparsın sokakta yemek arayan diğer canlıları gördüğün zamanda elinden geleni yaparsın.

insanlarında hayvanlarında aç olmasının sebebi gene insanlar. bu aç gözlülük yüzünden dünyanın atıyorum yüzde 5 si aşırı bolluk ve refah içerisinde yaşarken kalan yüzde 95 i ya idare ederek yaşıyor ya sefalet içerisinde. afrikayı ayrı tutarak yazıyorum ; insanların büyük bir avantajı var düşünüp konuşabiliyorlar ve çalışıp karınlarını doyurabiliyorlar. sokakta yaşayan diğer canlıların öyle bir şansı yok malum. o yüzden şov falan değil merhamet göstergesidir.
Hayvanlara merhamet, insanlara merhamete mani değildir. imkanlar neyse onu yapıyordur. iyi bir bütçemiz var da yapmadık mı?