bugün

Alıcılar arasında rekabet yaratmak suretiyle, satın alınacak nesneye en yüksek fiyatı verecek alıcıyı bulmak için uygulanan bir satış yöntemidir. Açık artırma ile elde edilecek hasılat, yaşanan ekonomik koşullar ile doğru orantılı olup, ekonomik genişleme dönemlerinde yüksek fiyatlara alıcılar bulunurken, ekonomik daralma dönemlerinde bunun tersi olmaktadır.
(bkz: satiyorum satiyorum sattim)
(bkz: eskidji)
Bir malın satışında alıcılar arasında fiyat artırma yarışına dayanan satış, artırma, müzayede
cok zevklidir. her insan katılmalıdır tam benim demişken hıyarın biri atlıyor ve fiyat artıyor * *
(bkz: uludağ sözlük açık artırma zirvesi)
(bkz: yok mu artıran)
arttırmaya katılanların arasında (bkz: kekeme) olması durumunda arttırmanın uzayacagı hadise.
Alıcılar arasında rekabet yaratmak suretiyle, satın alınacak nesneye en yüksek fiyatı verecek alıcıyı bulmak için uygulanan işlem
ceza'nın rapstar albümündeki parçası.
(bkz: mezat)
(bkz: yok mu arttıran)
saçıma oLan taLep fazLaLığı yüzünden bu yoLa başvuracam * * *...en yüksek fiyatı veren kişiye saçLarımı satacam...açıLış 500 ytLdir...

(bkz: yok mu arttıran)
(bkz: Müzayede)
bir nevi açık ihale şeklidir.müzayede de denir. herkes teklifini sunar, en makul olanı açık artırmaya sunulan hedeyi alır. teklif sunmada bir sıra yoktur, tek kural; bir önceki tekliften daha fazla miktar para önermektir
(bkz: satış ve paraya çevirme)

(bkz: taşınırların satışı)
alıcılar arasında anlaşma yapılsa karlı duruma geçilebilecek ticaret şekli. fakat henüz hiçbi alıcının aklına gelmemiştir..
(bkz: gittigidiyor com)
Satıcının ürünlerini sınırlı bir süre için alıcıların teklifine açtığı, her alıcının fiyatı yükselterek arttırmaya katıldığı ve süre bitiminde en yüksek teklifi veren alıcının malı almaya hak kazandığı satış biçimidir.
(bkz: boz eşek)
(bkz: fıstık)
(bkz: vurucam kırbacı)
(bkz: elli bin)
beni öylesine sev
öylesine artır ki
hep senin üzerinde kalayım

ümit yaşar oğuzcan
insanlarda sen onlardan dahamı fakirsin hissi yaratıp egolarınıda ortaya koymalarını sağlayarak bir malı değerinden yükseğe satmaya yarayan yahudi icadı.
Ceza'nın medcezir albümündeki şarkı. Nakaratıyla coşturur.

(bkz: Yok mu arttıran)
adı üzerinde açıktan alenen artırmadır. basarsın en yüksek rakamı alırsın alacağını. işte o kadar.
Evet zall ı açık artırmaya çıkarıyorum
alana audi i3 veriyorum
var mi artıran.
bir malı en yüksek teklifi verene satma işlemidir. Sözlük huzurunda, kendimi açık artırmaya çıkarıyorum. Alana hayırlı olsun, turşumu kurunuz.
güncel Önemli Başlıklar