bugün

(bkz: bu 95 çok bozdu ya)
(bkz: hay ağzını öpeyim)
öldürsen niye öldürdün diye kimsenin sorgulamayacağı nesil.
(bkz: lost generation)
kendilerini eleştirenlerin bir dönem aileleri tarafından eleştirildiklerini unutmamaları gerekir. 20'li yaşları geride bırakmış biri olarak bir zamanlar aile büyüklerimin de bizim nesle yaratık gibi baktıklarını hatırladım şimdi.

tanım: kendilerine göre doğruları, yanlışları, hedefleri, beklentileri olan 10 yıl sonra 2005 sonrası nesil diye bir başlık açarak "utandığım nesil" şeklinde entry girecek nesildir.
95 sonrası olmamış bunları bir daha yapın.
zamanımızda fotograf çekinip, facebook denen yere koyma
gibi bir lüksümüz olmadığını bilmeyen malakların nedense hakir gördüğü nesildir.
çoğu kardeşimiz, oğlumuz, kızımız, yeğenimiz işte. ne yapsak ki acaba?
biz arının götüne çubuk sokarken çok zekiydik ama bunlar teknolojinin nimetlerinden yararlanırken, onları biraz da acemice kullanırken sorun!

vay amk, hepsi anasının karnından öyle bir donanımlı doğmuş ki bunların, gıpta etmemek elde değil!!!
(bkz: 95 li nesil mi olur lan!)
robotlaşmaya başlayan nesildir.
Kim ne derse desin geneli bozuktur.
90 sonrası diyelim biz ona. Alayı cacık. Evet.
95 ile 96 arasında fark yok. Kesin bilgi yayalım.
Normaldir. Doksanbeş öncesi nesil yatay büyüdü. Sonrası dikey. Önceki nesil sokakta sevdiğinin peşinden gidermiş bir tenhada kıstırmak için. Sonraki nesil beşinci katta ki odasından whatsapp dan merhaba ben emre tanışalım mı gülücük mesajı atıyor.
bi 2000 sonrası değildir.
Düz hesap 2000 sonrası diyelim yüzyıllara göre sınıflandıralım. Bu da Z nesli işte.
94 sonrasi bos nesildir.
her gelen yeni neslin daha bir boş olduğu gerçeğidir. fakat bu durum o neslin arasında iyilerin de olduğunu söylemeye engel değildir.
Her zaman söylüyorum bozmuştur.

Ta lisede alt dönemden belliydi ne olacakları.
normal insanlardır. 94 yılında doğmak bir ayrıcalık değildir. 96 yılında doğmuş bir kişi ile 94 yılında doğmuş bir kişi arasında ne kadar fark olabilir. insanların kendini özel hissetmesi için böyle saçma sapan şeylere bel bağlamalarına inanamıyorum gerçekten. büyük ihtimalle bundan sonra da 2010'dan sonrasını küçümserler. insanların kendi yetiştirdikleri nesile bu kadar laf atması bence çok saçma. umarım bundan sonraki nesiller bu saçma şeyi yapmayı bırakır ve kendilerini üstün görmezler.
95de doğdum ve bu nesilin zengini çok zengin fakiri de çok fakir.
öncesi neslin ağzını yüzünü dağıtacak nesildir. emekli falan olamayacağız beyler bayanlar, direk itlaf edecek bunlar bizi yaşlandığımızda.
büyük ihtimal başlığı açan 94'lüdür.