bugün

kopya cekerken sorulari karistirmis maldir
soru kağıdının arkasında da sorular olduğunu fark etmeyen maldır. *
0 alcam diye aglayip 95 alan kiz dan sonra açılmış olmasından dolayı;
(bkz: yaran başlıklar) *
hocanın takmış olduğu maldır; zira kağıdı baştan aşağı donatmış olsa da hoca geçirmek istemiyorsa dımdızlak kalır ortada.*
(bkz: nevrozdur nevroz)
olay lise de oluyosa cocuk harbiden maldır. daha kendi bilmiyodur, yanlış yaptıklarını cevap kağıdına baksada ısrarla dogru oldugunu soyler sınav sonucu belli oldugunda da arkadaşlarını alay konusu olur. **
(bkz: sınavdan kesin 100 alacagım deyip 03 almak)
mallığının nedeni 95 alacam deyip 0 alması değildir. aslında kendisi hakiki bir mal olduğu için sınav sonrasında da kendisinden beklenildiği gibi davranmıştır. aklı başında bir insan böyle birşey yapar mı hiç? ha belki gerçekten çalışmış ve soruları doğru cevaplamıştır ama ismini yazmayı unutmuştur, sonuçta bu durumda mallığının bir ispatıdır. ayrıca şunu da tartışmak gerekir ki 0 alan mal da 95 alan değil mi? o da maldır. ama 95 alacam deyip 0 alan mallığın sınırlarını zorlamıştır. bilmem anlatabildim mi?
kendine bu kadar güvenmemesi, dereyi görmeden paçaları sıvamaması, ne oldum değil ne olacağım demeli sözlerinin öğretilmesi gereken maldır.
malin onde gidenidir.
sınav kağıdına adını yazmamış yada kitapçık türü işaretlememiş öğrencidir.
tdk'da mal kelimesinin anlamına bakıldıgında , bir ilk olarak kelimenin anlamının karşısına resmi yerleştirilmiş ve o kelimenin anlamını hayvansal bir şekilde dolduran maldır.
bu insana mal oğlu mal demek de günah değildir. deyiniz...

yoksa bana inanmıyor musun?
o zaman basınız:

http://img246.imageshack.us/img246/5098/ajdarmy6.jpg
(bkz: her sınavdan 100 alan öğrenci)
sınavın a'li b'li olduğunu farketmeyen kopyacıdır.
bin üzerinden değerlendirilecek olan sınav olabilir. *
kaydırma yapmıştır.
genelde yakarmaları şöyle olur;
- olm sikcem ya hocaya 3 sayfa kağıt verdim lan nasıl sıfır alırım? hiçbir sayfasında mı doğru birşey yazmıyor?!

sanki sayfa başına 30 ar puanı garanti ediyorlar. beynimi yediniz yıllardır. benim gibi delikanlı olup boş kağıt verin sıfır alın lan. nedir yani?!
üniversitede ki ilk senem makro iktisat sınavı yamulmuyorsam,
(sınav sonrası kantinde)

*nasıldı lan sınav
-olum süperdi lan tüm soruları yaptım kesin 100 alırım
*hassiktir lan o kadar çalışmışmıydın sen
-yok olm ama çok kolaydı lan sorular

(sınav sonuçları okul girişindeki panoya asıldığı gün kantinin aynı yerinde)

-ehüheü hani yüz alıyordun lan ne oldu
*olm skicem ya bide sen üstüme gelme
-olm çok kolay diyordun ya sınav sonrasında heüehüe
*ya tamam bi sktir git ya mutlu oldun mu amk 0 aldım işte.
sınav sonrasında iyi sonuç bekleyenlerle konuşurken kendini ezdirmemek için "90-100 arasi bişi alırım yaw" deyip de sınav sonucunda sıfır aldığında "zaten en başından beridir diyordum bu hoca bana takık" diyen zat-i muhteremdir.
(bkz: x alacagim deyip y alan z)
0 alacağım deyip 95 alan maldan iyidir.
(bkz: mal)
ayrıca bunu diyen mail bunu da der: hoca bana taktıydı zaten

edit: aramızda bunu sürekli yapanlar var sanırsam. * * *
kopya çekip dikkatli hocalar tarafından yakalanmış olan talihsiz de olabilir tabi.
üniversite öğrencisi ve hocanın gazabına uğramış olma ihtimali yüksektir.
kendisine kaydırma yapmış olan maldır.