bugün

90larda yaşamadığım için merak ediyorum. Sadece kitaplardan mı olup olmadığını merak ettim.
ben 1999 da yine bilgisayardan bilgileniyordum. 99 öncesi bilgilenmiyordum.
Ansiklopedi, radyo , televizyon, en güzeli de mektup arkadasligiydi. ingilizce derslerinde pen friend e mektup yazılırdı. Sanırım bazıları çoktan tarih oldu.
(bkz: saatli maarif takvimi)
Ansiklopediler var.

Meydan laurusse,
Gelişim hachette,
Ana britannica.

Hey gidi günler hey. Bir de teletext vardı.
iskenderiye kütüphanesine gitmek için Atina dan gemi kiralıyorduk. Ve bilimin yuvası iskenderiye de bilim alimlerinin sohbetlerini dinliyor astroloji ile ilgileniyorduk.

MÖ. 90lı yıllar güzeldi.
haberlerden bilgilenilmekte idi. internetten önce yani. o zamanlar "havuz medyası" diye bir şey yoktu. trt bildiğin devlet kanalı idi bir ağırlığı vardı haberler genelde trt den takip edilirdi. bugünkü gibi hükümet ağzı ile haberler verilmiyor, programlar yapılmıyordu. kapitalizm bu kadar azmamıştı maçlar açık kanalda ( gene ekseriyet ile trt de ) verilirdi. şampiyonlar ligi maçlarını stardan falan izlerdik mesela.

şimdi internet var ama interneti de engelliyorlar sürekli. ülkede binlerce ak çomar denilen sosyal medya trolü var onlardan sıyrılsan kendi işine gelmeyince interneti de engelleten birileri var malum. o yüzden doksanlardaki bilgilendirme daha zor ama daha değerliydi..
Mağaralardaki duvar resimlerinden.
okuyorduk... 90 lar kadar güzel dönem yoktu. müzik kalitesi bile bir başkaydı.
anahaber bültenleri vardı. ailecek tv karşısına geçip ali kırcayı falan izliyorduk. sonra da yemeğe geçerdik. yemekten sonra da beethoven falan bakıyorduk. hey gidi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.