bugün

muhtemelen o dönemlere yetişememiş yada 2000li yıllarda doğmuş insandır.
90 lar müziğinden kasıt, türkçe pop ise; sonuna kadar haklıdır.

--spoiler--
bu kız beni görmeli bana kazak örmeli
--spoiler--
90'larda türkiye'de yapılan müzik, o dönemde tâlihsiz bir şekilde ölen aranjörler tarafından tarihinin zirvesine çıkmıştır. kimdir bu adamlar? onno tunç ve uzay heparı. bu iki isim dinlediğiniz çoğu şarkının düzenlemelerini yapan efsânelerdir. ölmemeleri gerekirdi. türk pop müziği'ni öksüz bırakan bu hâdiseler bir süre sonra doğal olarak başıboş kalan piyasa yüzünden "90lar müziğini sevmeyen insan"ları ortaya çıkarttı. yanlış isimleri dinlemekle alakalı olduğunu düşünüyor, aç karnına sezen aksu, kerim tekin, zerrin özer ve erken dönem levent yüksel tavsiye ediyorum.
belki 60-70lerin müziğini daha çok beğeniyordur:
(bkz: queen)
(bkz: pink floyd)
(bkz: guse n roses)
70 lerin türk müziğini 90 lara tercih ediyordur . doğum tarihiyle ilgisi yok . bugün 1940 larda yapılmış şarkılara da hayran olunabiliyor . sizin taptıgınız doksanların müziği doksanlarda kıyasıya eleştiriliyordu . (bkz: müsadenizle çocuklar) 90 lara dair getirilmiş bir eleştiridir . zaten 2000 lerdeki müzik 90 ların devamı .

bir sabah baktim ne göreyim bizim sokakta şenlik var
büyükler köz köz otururken adam oluvermiş cocuklar
patlamaz olmus tüfekler gelmiş karamürsel sepetler
tren kalkmış gitmekte hadi gecmiş olsun birilerine

el salla el salla kol salla kol salla
sag gösterip sol salla bir omuz at sagdan sola

dandini dastana dinolar bostana
ıyi bak hastana sor beni ustana
el salla el salla

bu dizeler 90 lar müziğinin özetidir .
Zevksizdir el tokuşulduktan sonra elleri yıkamalık insandır o derece.
90'lar da 90 üzeri 90 tane hit şarkı vardır. iyicene sorun. illa ki birini sever. 90'lar şarkılarından bir tane bile beğenmeyen insan yoktur bunu rahatça iddia edebiliriz.
nostalji sevmiyor olabilir.
genç olabilir.
güncel Önemli Başlıklar