bugün

bağımlı olmayan bir kişinin yapacağı bir iş değildir tabiki fakat insan bir kere bağımlı olunca 900 lirasını bile verebiliyor.
kimse de demiyor ki 'aga kaçak sigara var'

yok ben kullanmıyorum. bir arkadaş kullanıyor.
(bkz: 900 tl maaş alıp 3200 tl lik telefon kullanmak)
900 lirayla sigara içmeyen birçok kimseden daha fazla vergi ödemektir.
ahmakmış, öldürülmesi gerekiyomuş bak sen. sanki sana ödetiyor parasını sanane.

normal bir insandır yaptığı yanlış ya da doğru kendini ilgilendirir. bu dünyada pavyona, karıya çoluk çocuğunun parasını yedirenler var ahmak yaftası yemek sigara içen adama mı kaldı.

normal bir eylemdir. bu eylemi yapan kişi zaten kendi ihtiyaçları için çalışmaktadır.
Aylik sigaraya ödenen parayı hesaplarken bile camelin fiyatinin kullanildigi gercegini ortaya cikaran baslik.
ahmaklık olan davranış şekli. kanser onu alıp gitmeden önce başkaları tarafında öldürülmesi icab eden zavallı müsfettesi.
hiç kimseyi ilgilendirmeyen durumdur. kendisinin ahmak oldugunu düşünen hadsiz müdahilleri de sikine takmayandır.
genellikle bu durum beşiktaşlı taraftarlarda kalan parayı alkol ve maç biletiyle tüketerek son bulur.
donu yok giymeye atla gider wcye sözünün hayat bulmuş halidir. * *
bu dünyada keyif için yaşamak gerektiğini bilen insanın yaptığı iş.
sevgili atinalılar unutmayalım ki kefenin cebi yok.
çalıştığım yerde çaycının yaptığı şeydir. bazen düşünüyorum da herkes hak ettiği yerde galiba..
otlakçılık yapması gereken kişidir en yakın zamanda cebinde tek dal sigara bulunduran paket alıp "aaa ben de bitane kalmış bunu yolda içerim senden bir tane versene" şeklinde yavşamalı ve sigara otlanmalıdır.

not : sigara içmiyorum
suçun adamda değil, bu adama tek zevkini bu şekilde rezil bir biçimde yaşama imkanı sunan hükümette olduğunun tartışılması gereken durum ve kişidir.

edit : sigara kullanmıyorum.
maaşının üçte birini kendi mezarının kazı işlemlerinin hızlandırılmasına yatıran insandır.
1900 lira maaşta alsa mallık örneği sergilediğinin farkında olan kişidir.
(bkz: kendimden biliyorum)
Salakliktir. Eminim icen kisi bunun hesabinin bile farkinda degildir. Paran mi kalmadi, yak bi cigara o zaman.
saçma muhabbetlerin dönmesine neden olacak durumdur. adam içer içer amk. etrafından ki arkadaşlarından tutun aile bireylerine kadar herkes bu muhabbete dahil olur.

-sigaraya verdiğin parayla ev alırdın.
-sigaraya verdiğin parayla araba alırdın.
-o parayı çocuğun eğitiminde kullanırdın.

vs. vs. eminim o adamı hayattan soğutmaya yetiyordur.
ailesini de kendisini de düşünmeyen insan örneğidir.

he o maaşlar ne kadar düşünülebilir onu da orda burda kokteylere katılan yetkililere sormak lazım.
o para hiç bir zaman 240tl olmaz.. hesaplanır sadece.. sigara param günlük 8 lira 30 günden 240 lira denir..

ama maaş alınır 5inde para biter 15inde.. oradan buradan otlanır, bilmem ne yapılır.. bu arada 900tl maaşla çoluk çocuk yapma nedir la?
zaten bi sigaram var mantığıdır.
bu adamın bir de çoluk çocuğu varsa, onların rızkını o merete veriyorsa, boğazından nasıl geçer o duman anlamamışımdır hiçbir zaman.