bugün

oya bora'nın sevme zamanını dinledim az evel.. sonra seni bana yazmışlar, sonra ara beni ... gerçekten hem kaliteli bir müzik vardı o zamanlar hem de kaliteli, dolu dolu insanlar. şimdi mi? şimdiyi konuşup moral bozmaya gerek yok. 90'ları özlemeye devam..
rahmetli dedeciğim ve rahmetli teyzeoğlumla dereye balık tutmaya gittiğimiz yıllardı. artık hiç geri gelmeyecek olan birer anıdır 90'lar. vay be ne günler geçirdik diye dönüp baktığım yıllardır.
(#14094216)
akşamları annelerimizin babalarımızın bütün çağırmalarına rağmen eve girmeyi istememe ve yaşça büyük ağabeylerimizle beraber gece yarılarına kadar top oynamayı özlemektir.

90'larda çocuk olan jenerasyon öyle bir bağlılığa ve ortak noktalara sahiplerdi ki yıllar sonra gelen nesilde olmayan bir şansa sahiplik söz konusu. ben sanmıyorum ki şu anda teknoloji çağına gençlik olarak denk gelmiş çocukların bizimkiler gibi anlatacak hikayeleri olsun.

bir örnek verelim bu neslin bağlılığına ve ortak noktalarına:

bundan 2 gün önce daha hayatımda 3 senedir tanıdığım (birisi yengem olur) 2 insanla oturup sohbet ediyoruz. konu geldi gitti 90'ların ürünlerine o zaman ki çocukluğa dayandı. ve o birbiriyle 3 seneye kadar oturup konuşmayı bırakın, birbirlerinin varlıklarından bihaber olan 3 kişi çok koyu bir sohbetin ortasına düşmüştü. capri-sun reklamında ki şarkıdan, doping çikolatasına* kadar en ufak detaylarla saatlerin nasıl geçtiğinin farkında değildik.

işte bu yüzdendir ki 90'lar en efsane çocukluk zamanlarının geçtiği ve hala özlenendir.
80 lerde doğan yazarların yaşlandığını gösterir. evet nostaji.
görsel
aslında geçen zamanı özlemektir.
ve zaman çok acımasız bir şekilde ilerlemektedir.
Çocukluk yapıp çocukluk yaptığım için azar işittiğim yılları özledim.
müzikte hiç olmazsa 90lar modası olduğu kesindir. Harun Kolçak'ın son albümünün tutması bunun en iyi göstergesi. Ayrıca başta Mabel Matiz gibi baya bir yeni sanatçıda yeni besteler yapmasına rağmen 90lardan çıkmış gibi şarkılar yazıyor. Kısacası şu sıralar müzisyenler 90ların ekmeğini yiyor.

Sonuca geleyim bende bir 90lı olarak Türkiye'nin saf kalmaya çalıştığı bir dönemdi o yıllar. 2000li yıllar özellikle malum ülkeyi yöneten zihniyetinde etkisiyle kirlenme yıllarımız oldu. 90ları özlememiz çok doğal.