1. 1.
  90 ların çocuklarıyız biz.. Hani 80 lerle, 90 lar arasında kalan... Hem cep telefonunu bilen hem susam sokağını...
  Ayarsızız belki biraz. Ama yine de aşkımız sağlamdı bizim.

  -Arkadaşın aşkı biz ölsek de aşkımız olamazdı, içimiz yansa da haramdı lan o bize!
  -Gizli saklı yerlerde öpüşmelere zorlanmazdı yüreklerimiz. Derdimiz yanında olmaktı!
  -ilişkin varsa, saklardın, saklardın ki kem gözler dokunamasın ona, saklardın ki ortak olmasın kimse size, biz' deyişimiz vardı ki içimizden bir biz daha çıkardı...
  -Cep telefonu ile yıpratılmayan, facebook ile laçkalaşmayan , askfm gibi saçmalıklarla pazarlanmayan sevdalarımız vardı bizim..

  Bizim için aşk özeldi, çevrimiçi olduğunda yaşanılacak kadar basit değildi..
  Tüketiyorsunuz kendinizi, kendinizle beraber aşkı da kirletiyorsunuz.

  -Arkadaş, arkadaşın sevgilisine sarkar olmuş,
  -Buluşmalar konuşmalardan öte, öpüşmelere dönüşmüş,
  -Biriyle sevgili olmak, rakam olmuş. Şu kadar kişiyle oldum cümleleri karizma katar olmuş.
  -Özlemler bitmiş, sevgili her an ulaşılan olmuş ki ne acı...
  Özledikçe severdik biz.

  Sizler sevdikçe özleyeceksiniz gerçek aşkı. Zira onu hiç yaşayamayacaksınız. Acınası hayatların, bir dokunuşta yıkılan sevdalarınızla yitip gitmeye mahkumsunuz.
  19 -1 ... eksipozitif
 2. 2.
  eskilerin yeri ayrı derken aslında, teknolojiyle gelişen yeni dünya düzeninin oluşturduğu hastalıklardan bahsetmek gerekir. nedir bunlar? ağırlığı olan duyguların baside indirgenmesi, zor ulaşılan şeylerin kolaylaşması veya değerlerini yitirmesi. hayat çok değişken, insan adapte olmaya çalışırken sahip olduğu değerlerin ölçütlerindeki değişikliklerin farkına varamayacak kadar zamanı hızlı yaşıyor. 90'ların bir ağırlığı, bir belirginliği vardı. kendi içinde duygusal bütünlüğü olan bir çağ gibidir. şimdi ise; her şey paramparça, bir duyguyu tam yaşayamadan başka bir şeye atlıyorsunuz. hep yarım kalıyor. Sevmek yarım kalıyor, içindekileri dökmek yarım kalıyor, sevişmek bile yarım kalıyor. Uyuşuk bir toplumun bencil bireyleriyiz, önceliklerimiz her sene değişiyor. Ve aşk ise; dendiği gibi 90'lardaki saflığında kalmadı maalesef. resmin bütününe bakılırsa; eski aşklar, şimdiki aşklardan daha yüce ve daha ağırdır.
  1 ... akrep