bugün

Hadi iyisin yine almışsın kıdem+ihbar tazminatıyla fazla mesailer ve ikramiyeyi...
Sözlük açsana o paraya.
Ağır kezban hareket. Tipini de at da sokakta görürsek aynı havayı solumayalım.
Aferin en birinci sensin.

Boş bir iş
görsel
Hayallerde yaşıyor bazı i...

Vanminitlan: bağyanmış, pardon.
Ablanın maaşından yapılan kesinti benim maaşım amk!

Demek senden kesip bana veriyorlar.
o parayı hangi meslekle kazanıyor da, ülkenin mihenk taşı pozisyonunda bir insanken burda bizi varlığınla şereflendiriyor deyip, hayata dair bir kaç tüyo yanı sıra insanları idare mekanizmasını nasıl geliştirdiği hakkında sorgulamak istediğim insandır. ama parmaklarım bunları yazarken beynim hala inanmıyor onu da not düşeyim.
6 senelik insan kaynakları memuruyum. 96 bin TLnin neti Türkiyenin hiçbir yerinde 90 bin TL değildir. 90 net alabilmen için kesintilerin en az 30 civarı olması lazım. O bordroda bir kereye mahsus bir ödeme var ya da kovuldun.
Para öyle ispatlanmaz
50 yazara biner lira pandemi destek ödemesi atta insanlığını görelim. Ayda 90 bin alan için bunu yapmak nedir ki? Lafı bile olmaz. Ama eğer yok atamıyorsan yalanın tescillenmiştir güzel hayal kuruyorsun.
Elinde 2 tane bordro var onları yükleyip duruyor.
genel ev maaşıdır. dikkate almayınız.
90 bin lira para mi ya fakirlik koktu.
1 milyon da kazansam yine yazarım.
Hangi yazılımcı 70k maaş alıyor AMK. Ben de yazilimciyim benim bildiğim en babaları 15-20k aliyor ...
Daha geçen sene kpss ile atanamamışken asgari ücretle özel kurs merkezinde çalışıyordum. Asgari ücretle bile giriyordum beni gör sözlük.
işte ben de az önce almam gereken yağları pahalı diye alamadım...

Uludağ sözlüğü bu yüzden seviyorum.
ekonomik gücü siklemeden herkesi yazar yapıyor.
sonra bilmem kaç bini görünce birlikte üzülüyoruz.

şaka bir yana, umarım hakkınla kazanıyorsan birin bin olur.
Yıllık peşin vermişler.
güncel Önemli Başlıklar